Dellov neto dobiček je v prvem četrtletju (zaključeno 2. maja 2003) znašal 598 milijonov USD oz. 23 centov na delnico (2002: 457 milijonov USD oz. 17 centov na delnico), celotni prihodki pa 9,5 milijarde USD (2002: 8,1 milijarde USD). Pri Dellu so izpostavili predvsem 40-odstotno svetovno povečanje prodaje strežnikov, ki v ZDA predstavljajo že eno tretjino vseh strežnikov. V Sloveniji je prodaja strežnikov zabeležila 29,6-odstotno rast, prenosnikov 235,8-odstotno, osebnih računalnikov pa 72,4-odstotno.
Za naslednje fiskalno četrtletje Dell pričakuje 25-odstotno povečanje prodaje glede na enako četrtletje v prejšnjem letu, pri čemer je napovedana rast za ostalo industrijo le 3-odstotna, za obdobje Q1 v naslednjem letu pa Dell načrtuje 18-odstotno povečanje prihodkov, 37-odstotno povečanje operativnega in 31-odstotno neto dobička.

Kot enega izmed dejavnikov za hitro rast Dell navaja tudi področji shranjevanja podatkov in brezžičnega računalništva. Na področju sistemov za shranjevanje podatkov je Dell pravkar pričel s proizvodnjo Dell|EMC CX200 ter predstavil novo paleto strojnih in programskih rešitev ter storitev za majhna in srednja podjetja ter institucije. Pri prenosnikih je v Q1 prodaja modelov Inspiron in Latitude zrasla za 31 odstotkov, v tem obdobju pa je Dell obenem predstavil novo linijo prenosnikov Latitude, temelječo na mobilni tehnologiji Intel Centrino. Tako sedaj vsi prenosniki Latitude vsebujejo zmožnosti za brezžično povezovanje. Namizni računalniki Dimension in OptiPlex so v prvem letošnjem četrtletju dosegli 28-odstotno rast glede na leto poprej, medtem ko so ostala podjetja zabeležila padec, v povprečju za 5 odstotkov.