Larry Sanger je objavil, da pripravlja projekt Citizendium, nov eksperimetalni wiki, ki bo nadaljeval pot Wikipedije s članki avtorjev, katerih identiteta bo javna in preverjena.
Wikipedia je projekt proste enciklopedije na internetu, čigar vsebino lahko ustvarja in popravlja vsak, ki si to želi. Wikipedia je zasnovana kot wiki web strežnik, kar pomeni, da imajo obiskovalci spletnih strani možnost enostavno dodati, spremeniti ali zbrisati vsebino - v primeru Wikipedije, celo brez prijave na strežnik.
Enostaven in odprt način dodajanja vsebine, je Wikipedijo pripeljal med 20 najbolj obiskanih web stani na svetu, največ obiska in novih uporabnikov pa verjetno dobi preko Googla, ki za veliko pojmov že kot prvo povezavo ponuja vnos v Wikipediji.
Odprt in neavtoriziran način dodajanja pojmov je pripeljal tudi do dodajanja netočnih informacij. Nabolj znan je primer članka o umoru J.F Kennedyja, v katerem je nekdo dodal informacijo o domnevni vpletenosti znanega ameriškega novinarja, kar je pripeljalo do manjšega škandala. Podobno se je dogajalo tudi biografijam kandidatov za ameriškega predsednika. Strani kandidatov so se neprestano spreminjale, odvisno od političnih preferenc avtorjev.
Da bi preprečili kaos, so vodje projekta Wikipedije začeli z delno cenzuro nekaterih pojmov in avtorjev po lastni presoji, zaradi česar so deležni mnogih kritik.
Sama Wikipedija je bila stranski projekt Nupedije, ki so jo ukinili leta 2003. Pri slednji gre za prosto enciklopedijo, v kateri so članke, preden so jih objavili, skrbno pregledali. Zaradi dolgotrajnega postopka za potrditev člankov in posledično prepočasnega razvoja same enciklopedije, sta ustanovitelj in glavni urednik tedanje Nupedije ustanovila Wikipedijo.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.