V enakem lanskem obdobju je dobiček znašal 660 milijonov dolarjev. Prihodki koncerna so se v drugem četrtletju v primerjavi z enakim lanskim obdobjem zmanjšali za 2,1 odstotka na 4,7 milijarde dolarjev, so sporočili iz podjetja.
Dobiček družbe Cisco Systems je bil v drugem četrtletju tekočega poslovnega leta višji tudi v primerjavi s prvim četrtletjem, saj je takrat dosegel 618 milijonov dolarjev.
Vodja koncerna John Chambers je izrazil zadovoljstvo, da je podjetju uspelo zabeležiti eno najboljših četrtletij z vidika čistega dobička v verjetno najtežjih okoliščinah, kar jih je do sedaj doživela panoga informacijske tehnologije. Tržna učinkovitost družbe Cisco Systems odraža sposobnost podjetja za zagotavljanje dodatne vrednosti na področju produktivnosti, ki je izjemnega pomena za njihove stranke, je še dodal Chambers.
Kakor kažejo polletni rezultati, je bil dobiček v prvih šestih mesecih tekočega poslovnega leta z 1,6 milijarde dolarjev občutno višji od dobička v prvem polletju poslovnega leta 2002, ko je znašal 392 milijonov dolarjev. Obenem so se povečali tudi prihodki v prvih šestih mesecih tekočega poslovnega leta v primerjavi z enakim obdobjem poslovnega leta 2002, saj so narasli za 3,2 odstotka na 9,6 milijarde dolarjev.