S tem se bo Napster lahko izognil stečaju. Podjetje bo kljub prevzemu še naprej vodil Konrad Hilbers, ki je prejšnji teden odstopil s položaja, vrnil se bo tudi ustanovitelj družbe Shawn Fanning.
Ameriški Napster se je v poslovnih težavah znašel potem, ko se je moral odpovedati nelegalnemu predvajanju glasbe na internetu. Glasbena industrija ga je namreč že leta 1999 tožila, ker ni plačeval avtorskih pravic, junija 2001 pa se je moral umakniti s svetovnega spleta. Napster je imel v svojih najboljših časih 67 milijonov uporabnikov, ki so si med seboj brezplačno izmenjavali skladbe.
Po mnenju opazovalcev je Napstru ta teden grozil stečaj, potem ko so večkrat prestavili datum ponovnega začetka delovanja borze za izmenjavo glasbenih datotek, Hilbers pa je odstopil.
V Bertelsmannu so ob objavi prevzema poudarili, da bo Napster predstavljal jedro njihove internetne strategije. Za njegov nadaljnji razvoj - predvideno je, da bi si uporabniki izmenjavali skladbe za plačilo - so tako že zagotovili posojilo v višini 85 milijonov dolarjev.