
Tako je Apple objavil le, da so ZDA v prvih šestih mesecih tega leta osebne podatke uporabnikov zahtevale od 1000- do 2000-krat. Apple je zahtevam ugodil do 1000-krat. Druge države Applu takšnih omejitev niso postavljale. Na drugem mestu je po številu zahtev Velika Britanija, ki je za informacije zaprosila 127-krat. Med prvo peterico so še Španija, Nemčija in Avstralija, ki so podatke zahtevale 102-, 93- oziroma 74-krat. Podatke je v prvih šestih mesecih tega leta zahtevalo 31 držav.
Pri Applu pravijo, da gre za podatke, ki jih uporabniki dajo, ko si ustvarijo račun za uporabo iTunes ali iClaud.
Vlade želijo podatke, kot so ime in naslov, zelo redko pa po besedah Appla zahtevajo shranjene fotografije ali elektronske naslove. Najpogosteje so te zahteve povezane z ropi, pogrešanimi osebami, ugrabitvami ali pa s poskusi, da bi preprečili samomor.
Vlada oziroma policija vsake države za takšne zahteve potrebuje sodni nalog. Pri Applu zagotavljajo, da prav vsako prošnjo pregledajo njihovi odvetniki in podatke posredujejo le, če je to zakonsko tudi dovoljeno.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.