Še pred mesecem so v Googlu ocenjevali, da dnevno prodajo okrog 65.000 mobilnikov z Androidom, čeprav so že takrat slutili, da so dejanske številke občutno višje. Google sicer le razvija operacijski sistem Android, proizvajalci mobilnih telefonov pa ga nato po lastni izbiri nameščajo v svoje naprave. Pred časom pa je Google začel tržiti tudi svoj mobilnik nexus one, ki ga zanj proizvaja zunanji partner.
Kot je za televizijsko mrežo CNBC ob predstavitvi novega Motorolinega mobilnika droid X, ki ima vgrajen Android, povedal glavni izvršni direktor Googla Eric Schmidt, se Google s svojim Androidom udeležuje boja med različnimi operacijskimi sistemi za mobilne telefone.
Za vstop na to področje so se odločili, ker se svet tehnologij vedno bolj vrti okrog mobilnih naprav. "Vsi bodo ves čas uporabljali mobilne naprave, razen ko bodo spali," pravi Schmidt. "Vse se premika v mobilno in mi pri tem sodelujemo," je dodal.
Blackberry podira rekorde
Kanadski proizvajalec mobilnih telefonov Research In Motion (RIM), ki proizvaja priljubljene blackberryje, je imel v prvem četrtletju svojega poslovnega leta rekordno prodajo pametnih mobilnih telefonov.
Podjetje je v četrtletju, ki se je izteklo 29. maja, dobavilo 11,2 milijona tovrstnih naprav, kar je za 43 odstotkov več kot v istem obdobju lani. V prvem četrtletju je dobavilo tudi že svoj skupno stomilijonti blackberry.
Število naročnikov na storitve blackberry se je sicer na letni ravni povečalo za okrog 60 odstotkov na skupno 46 milijonov. Samo v prvem četrtletju se je njihovo število povečalo za 4,9 milijona.
RIM je imel ob tem 769 milijonov dolarjev čistega dobička, kar je za 19,5 odstotka več kot v istem obdobju lani. Prihodke je povečal za 24 odstotkov, na 4,24 milijarde dolarjev. S tem je sicer nekoliko zaostal za načrti.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.