Eden od ciljev centra je razvoj novih in privlačnih mobilnih uporabniških izkušenj, ki bodo izkoristile hiter napredek na področju zmogljivosti mobilnih naprav.
Kot so pojasnili v Intelu, katerega procesorji oskrbujejo skoraj 80 odstotkov računalnikov po vsem svetu, bodo v laboratoriju razvijali "vmesnike, ki so bolj podobni interakcijam v resničnem svetu". Cilj razvoja takšnih vmesnikov je uporabo mobilnih telefonov narediti bolj naravno in intuitivno, tako kot so igre in filmi bolj privlačni, če jih predvajamo s 3D-tehniko.
V laboratoriju bi lahko razvijali tudi tehnologije, ki omogočajo prikaz 3D-holograma osebe, s katero se pogovarjamo po telefonu, kar je bilo doslej mogoče opazovati le v znanstvenofantastičnih filmih. "Uporabniki se bodo tako počutili bliže in bolj povezane z izkušnjo mobilnih naprav, kot je to mogoče danes," so sporočili.
V raziskovalnem centru, ki ga gosti univerza v Ouluju, bo zaposlenih več kot 20 strokovnjakov za raziskave in razvoj. Center je vključen tudi v Intelovo raziskovalno mrežo Intel Labs Europe.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.