Znanost in tehnologija

2,5-palčni diski za strežnike

Scotts Valley, 12. 04. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Podjetje Seagate je predstavilo prve 2,5-palčne diske, ki so namenjeni pretežno rabi v novem rodu sistemov.

Diski s skupnim imenom Savvio so zaradi manjše velikosti in porabe zelo zanimivi za strežniške sisteme, v katerih želimo veliko diskovno kapaciteto in čim manjšo prostorsko potratnost.

Seagate trdi, da novi diski omogočajo do 140 odstotkov več polnilniškega prostora pri isti prostornini, porabijo pa le 40 odstotkov energije, ki jo porabijo primerljivo veliki 3,5 palčni diski.

Prvi modeli diskov bodo na voljo v različicah s prostorom za 36,7 in 73,4 GB ter hitrostjo vrtenja 10.000 vrtljajev na minuto, kar omogoča visoko prepustnost podatkov.

Na začetku bodo diski na voljo z vmesniki Ultra320 SCSI in Fibre Channel, nato pa pridejo na vrsto tudi diski z vmesniki Serial SCSI (SAS). Seagate pričakuje, da bodo novi diski uporabljeni zlasti v strežnikih 1U, strežniških rezinah in polnilniških sistemih.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17