
Greenspan je dejal, da bo okrevanje uvodoma najverjetneje skromno, saj se poraba potrošnikov ne bo mogla povečati tako skokovito kot v preteklih okrevanjih po recesiji.
Borzni vlagatelji so takoj začeli prodajati, čeprav je tudi Nacionalni odbor za ekonomske raziskave (NBER) dokaj optimističen. NBER je sicer napovedal, da bo konec recesije uradno objavil verjetno šele čez nekaj mesecev, vendar to ne sme biti razlog za pesimizem. NBER je uradno konec resecije leta 1991 objavil šele decembra 1992, ko je bilo okrevanje že v polnem zagonu.
Greenspan je pretekli teden dejal, da zadnji podatki kažejo, da je gospodarski razcvet že na poti. V sredo zvečer pa je bankirjem dejal, da vse bolj kaže, da so nekatere sile, ki so omejevale gospodarstvo v zadnjem letu dni, začele slabeti in da se aktivnost utrjuje. Ta razlika v izrazoslovju je bila po mnenju ekonomistov dovolj za razprodajo na Wall Streetu, ker naj bi Greenspan menil, da je položaj dober, vendar še ne odličen. Industrijski indeks Dow Jones je v sredo izgubil 130,5 točke, tehnološki indeks Nasdaq 35,08 točke, Standard & Poor's 500 pa je padel za 11,49 točke.