Odpovedi pogodb o zaposlitvi bodo ob 8. uri zjutraj v samskem domu Vegrad v Velenju razdelili delavcem, ki bivajo v samskem domu, in delavcem iz Maribora in Celja. Ob 10. uri bodo v velenjskem mladinskem centru odpovedi pogodb razdeljevali delavcem s stalnim bivališčem v savinjsko-šaleški regiji ter na Štajerskem in Koroškem.
V samskem domu Bežigrad v Ljubljani bodo odpovedi pogodb najprej razdeljevali ob 14. uri, in sicer delavcem, ki bivajo v tamkajšnjem samskem domu. Na isti lokaciji bodo odpovedi pogodb razdeljevali tudi ob 17. uri, takrat bodo na vrsti delavci, ki bivajo v samskem domu Vide Pergačeve, samskem domu Orion in samskem domu Vrhnika ter ostali delavci s stalnim prebivališčem v Ljubljani in okolici.
Pri razdeljevanju odpovedi pogodb o zaposlitvi bodo poleg stečajne upraviteljice sodelovali tudi predstavniki zavoda za zaposlovanje, jamstvenega sklada in sindikata, je povedal sindikalist Srečko Čater. Sindikat bo med drugim z delavci urejal pooblastila za prijavo terjatev jamstvenemu skladu. Prijave na jamstveni sklad bodo oddali po poteku 15-dnevnega odpovednega roka, po katerem se bodo delavci tudi lahko začeli prijavljati na zavod za zaposlovanje.
Grilova še ni podala predloga za stečaj hčerinskih družb Vegrada
Čater od stečajne upraviteljice Alenke Gril pričakuje tudi čimprejšnje ukrepanje v primeru hčerinskih družb Vegrada. Grilova je dejala, da se z razmerami seznanja in da še ni podala kakšnega predloga za stečaj katere od hčerinskih družb. Po Čatrovih besedah pa je sindikat stečajni upraviteljici dal rok do naslednje srede, 20. oktobra, da pripravi za vlado pisno zahtevo za izdajo soglasja za stečaj invalidskega podjetja Vegrad Inde, ki ima po nekaterih podatkih 184 zaposlenih.
Prav tako zahteva, da stečajna upraviteljica predlaga stečaj za vsa ostala Vegradova podjetja, ki so plačilno nesposobna in že več mesecev niso izplačala plač zaposlenim. Zato so delavci tudi 20. septembra začeli s stavko, ki je trenutno zamrznjena. Sindikat bo o morebitnih nadaljnjih stečajnih aktivnostih odločal naslednji teden, stečajna upraviteljica in Čater se bosta ponovno sestala v ponedeljek.
Okrožno sodišče v Celju je stečaj Vegrada začelo 6. oktobra, potem ko je direktor Boris Medved umaknil predlog prisilne poravnave družbe. Vegrad je bil konec junija letos upnikom dolžan skoraj 241 milijonov evrov, v postopku stečaja pa imajo upniki do 6. januarja 2011 čas za prijavo terjatev.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.