Nova pravila bodo začela veljati z dnem objave v uradnem listu, uporabljati pa se bodo začela že pri zimski sezonski razprodaji 2005.
Po novih pravilih trgovci v času zimske razprodaje v obdobju od vključno 1. januarja do vključno 5. januarja oz. za poletno razprodajo med 10. in 14. julijem ne bo smel vršiti drugih oblik razprodaje ali dajati popustov pri prodaji blaga, ki je predmet sezonske razprodaje.

Prve pobude o novih datumih razprodaj sta na Združenje za trgovino pri GZS podala podjetji Magistrat in Pami, tem pa so se pridružile še pobude podjetij Borovo Trade in Alpina Žiri, kasneje pa še pobude proizvajalcev čevljev (Peko, Alpina, Ciciban, Planika) in trgovcev s čevlji (Borovo Trade in Mass). Konec novembra pa je nova pravila na razširjeni seji 12. novembra sprejela komisija za napredek poslovanja s tekstilnim blagom pri združenju, ki se je že prej soočala s pobudami po spremembi terminov sezonskih razprodaj.

Poslovanje v jeziku narodnosti odvisno od odločitve podjetja
Člani upravnega odbora so se seznanili tudi s problematiko drugega člena zakona o varstvu potrošnikov, po katerem mora podjetje s potrošniki poslovati v slovenskem jeziku, na območjih, kjer avtohtona živita italijanska in madžarska narodna skupnost, pa tudi v jeziku narodne skupnosti. Upravni odbor je na koncu zavzel stališče, da naj bo poslovanje podjetij na območjih, kjer živita narodnosti tudi v jezikih narodnosti izključno stvar prostovoljne odločitve podjetij in s tem njihova konkurenčna prednost, ne pa zakonska obveznost. Upravni odbor vladi poleg tega predlaga, da predlog zakona o spremembi zakona o varstvu potrošnikov prednostno obravnava in pošlje v državni zbor.
O dvigu dodatkov za manj ugoden delovni čas pa kdaj kasneje

V zvezi s 27. oktobra prejeto pobudo sindikata delavcev trgovine v okviru Zveze svobodnih sindikatov Slovenije po nadaljevanju pogajanj za dvig dodatkov za manj ugoden delovni čas in za opredelitev načina in postopkov za prenovo plačnega sistema v dejavnosti trgovine, pa so člani združenja soglašali z določitvijo pogajalske skupine delodajalcev, da se možnost za nadaljevanje pogajanj oceni takrat, ko bodo znani podatki o poslovanju trgovskih družb v letu 2004.
Ob tem so poudarili slabe rezultate poslovanja družb v trgovini na drobno v letu 2003 in pa dejstvo, da je iz podatkov o višini dodatkov za nedeljsko delo, nočno delo in delo za proste dneve po zakonu po različnih kolektivnih pogodbah gospodarskih dejavnosti razvidno, da so omenjeni podatkih v dejavnosti trgovine najvišji in znašajo 75 odstotkov.