Proti telekomunikacijskemu podjetju WorldCom, ki je bilo obtoženo poneverbe v višini več kot 3,8 milijard dolarjev, je že vložila tožbo in mu določila rok, do katerega mora priskrbeti natančnejše podatke.

Managerji WorldComa "bodo plačali visoko ceno", če bo v poročilih o finančnem poslovanju podjetja kaka napaka, je v nedeljo povedal predsednik SEC Harvey Pitt. Rok do katerega morajo priskrbeti natančnejša finančna poročila, pa se izteče danes.
Po tem, ko so se škandali s ponarejanjem bilanc iz Enrona in WorldComa prenesli še na Xerox in Disney, je ameriški predsednik George Bush med vikendom naznanil, da bo vlada od odgovornih, v imenu vlagateljev in zaposlenih, zahtevala odgovore. Bush meni, da se lahko le s tem ponovno pridobili zaupanje v ameriško gospodarstvo, ob tem pa je ameriške škandale v zvezi s ponarejanjem finančnih poročil označil kot zelo zaskrbljujoče in pojasnil, da njegova vlada ne bo dopustila, da bi nemoralna manjšina v podjetjih umazala celotno svobodno podjetništvo.
Škandali se v ZDA po Enronu kar vrstijo. V preiskavi se je znašlo celo ameriški medijski, filmski in zabaviščni velikan Walt Disney, ki je revidiral del svojih poslovnih rezultatov za leti 2000 in 2001. Za revizijo so se v podjetju odločili, da bi odpravili matematične napake, ki niso v skladu z novimi računovodskimi standardi in hkrati poudarjajo, da popravki niso vplivali oz. spremenili objavljenih poslovnih rezultatov za leti 2000 in 2001, kar je minuli teden potrdil tudi SEC.