Zaposleni v Vegradu so nadaljevali stavko, ki so jo začeli 20. septembra. V svobodnem sindikatu poudarjajo, da se zavzemajo za enakopravno obravnavo vseh zaposlenih v Vegradu, ki že več mesecev delijo usodo nerednih izplačil plač. V preteklih dveh tednih so delavci stavkali na gradbiščih, najbolj odmeven del stavke pa se je odvijal pred stavbo uprave Vegrada v Velenju.
Okoli 300 delavcev je pred stavbo Vegrada zaman pričakovalo nove informacije glede stečaja in usode Vegradovih hčerinskih podjetij. Tako so se vnovič razočarani razšli.
Po besedah sindikalista Srečka Čaterja pa delavci vseskozi opazujejo, kako iz Vegrada odnašajo dokumente, nihče pa ne ukrepa proti temu. Zato je v akcijo stopil kar sindikat, ki je na celjsko policijsko upravo vložil kazensko ovadbo zaradi suma odtujitve dokaznega gradiva.
'Vlada se raje ukvarja z javnimi uslužbenci'
Čater je sicer prepričan, da zavlačevanje glede stečaja kaže na nerazumevanje socialne stiske delavcev, ki že več mesecev niso dobili plač. "Ti ljudje niso dobili plač po tri, štiri mesece, s šopi položnic čakajo tu, pa se nihče ne zmeni za njih. Vlada se raje ukvarja z javnimi uslužbenci, ki se pritožujejo, ker imajo dobre plače," je za 24ur.com dejal Čater. "Povejte javnosti, da so to ljudje in ne živina. Tudi če so bosanski delavci, so ljudje. In povejte vladi, naj pride med ljudi, naj se z njimi pogovori. Lahko pa tudi mi pridemo v Ljubljano, mogoče bi bilo to še najbolje, ampak potem ne vem, kdo bo te ljudi obvladal.".
Čater je sicer tudi dejal, da bo v sredo stavkajoče v Velenju obiskal predstavnik veleposlaništva Bosne in Hercegovine v Sloveniji, da jim pojasni možnosti reševanja njihove stiske, je napovedal Čater. Delavci iz BiH si zaradi nerednih prilivov namreč ne morejo podaljšati delovnih dovoljenj.
KOMENTARJI (119)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.