
Po stečaju CPM je tudi vodstvo hčerinske družbe CPM Vzdrževanje in obnova cest vložilo predlog za stečaj. Enaka usoda čaka v prihodnjih dneh še drugo hčerinsko družbo CPM CPM Investicije, ki ima okoli 30 zaposlenih. Kot je povedala Barbara Matul iz Sindikata cestnega gospodarstva Slovenije, upajo, da se bodo stečajni postopki v obeh hčerinskih podjetjih začeli čim prej in se bodo delavci, ki so ostali brez dela, kar najhitreje lahko prijavili na zavodu za zaposlovanje.
Od preteklega četrtka do danes je sicer stečajni upravitelj CPM Silvo Zorec skoraj vsem od 670 zaposlenih v matični družbi že razdelil odpovedi pogodb o delovnem razmerju.
"Delovno razmerje bo zaposlenim prenehalo po izteku 15-dnevnega odpovednega roka, takrat pa bodo delavci tudi prejeli delavske knjižice in drugo dokumentacijo v zvezi z delovnim razmerjem v CPM. Takrat bo zavod za zaposlovanje tudi organiziral delavnice in prijave na zavod ter uveljavljanje pravic v primeru brezposelnosti," je že pretekli teden pojasnila Matulova.
Sicer pa v sindikatu upajo, da si bo čim več od tistih, ki so ostali brez dela na področju vzdrževanja in obnove cest, delo našlo pri enem od treh sosednjih cestnih podjetij, ki so ob stečaju CPM od direkcije za ceste prejeli koncesije za širše mariborsko območje. Pretekli teden je namreč direkcija sklenila pogodbe s Cestnim podjetjem Murska Sobota, Cestnim podjetjem Ptuj in podjetjem VOC Celje, te pa bodo veljale do sredine leta 2012.
Sodišče je uvedlo stečajni postopek nad CPM 23. februarja.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.