Manj pa s poslovanjem z občani, saj so imeli dobro polovico leta težave z informacijskim sistemom Sigma.

Težave, ki jih je imela banka s preoblikovanjem različnih računov v enega transakcijskega in ki so jih imeli zato komitenti z NLB, naj bi bile zdaj bolj ali manj odpravljene.
"Poudaril bi, da je poslovanje na osebnih računih danes normalizirano. Stanja, izpiski, ki so bili problem pred dobre pol leta, vse to je zdaj urejeno," je povedal Borut Stanič, član uprave NLB.
Vendar pa Klik še ne dela povsem, natančneje, še ne dela ponoči. Do zdaj naj bi za novo informacijsko tehnologijo, ki ureja poslovanje z občani, porabili 10 milijard tolarjev.
"Za dokončno poliranje tega produkta po naši oceni potrebujemo še 1,8 milijarde tolarjev, ki smo jih planirali za letos," je še povedal Stanič.

Novi predsednik uprave Marjan Kramar, ki vodi posle že mesec dni, pa je optimistično napovedal: "Mislim, da bomo že tekom tega leta naredili pomembne korake naprej, ne več samo v smislu odpravljanja in stabiliziranja, temveč v smislu nadaljnjega razvijanja."
Dobiček NLB pred davki je nekaj manjši kot lanski, lani 12,6, letos 12 milijard tolarjev. V skupini NLB pa nekoliko višji: lani 15,6 in letos 16,7 milijarde tolarjev. S sodelovanjem s podjetji, tako velikimi kot malimi, so zadovoljni, s poslovanjem s prebivalstvom nekoliko manj - še najbolj z uvajanjem zavarovalniških produktov. Za naprej - Banke Celje ne nameravajo prodati, tretjinska lastnica belgijska KBC za zdaj lastniških sprememb v Slovenskih bankah ne načrtuje, ohranjali naj bi svoj tržni delež v Sloveniji in predvsem v NLB načrtujejo širitev v tujino.

"Banka ostaja univerzalna banka in kakršnekoli insinuacije, o tem, da bomo mi zakotna provincialna hranilnica - to seveda ne pije vode - so brez osnove " je povedal član uprave Matej Narat.
In napovedana odpuščanja? Najprej reorganizacija, pogovori s sindikati, potem pa, če bo treba, tudi odpuščanja.