Brez današnjega dogovora bi družba ukinila 2600 delovnih mest kabinskega osebja. Po dogovoru okoli 22.000 stevardesam in stevardom ne bodo višali plač, več bo dela s skrajšanim delovnim časom in ne bodo deležni dodatkov. Po navedbah UFO bodo vsa delovna mesta zaščitena do sredine leta 2024.
Pomembne podrobnosti dogovora sicer ostajajo odprte, pravijo v sindikatu in vodstvo pozivajo k pogajanjem s konkretnimi predlogi.
Vodstvo je v četrtek sporočilo, da je prekinilo pogajanja s sindikatom Verdi, ki zastopa okoli 35.000 zaposlenih v službah na letališčih. Hkrati je sindikat povabilo nazaj za pogajalsko mizo z novimi predlogi, ki bi občutno zmanjšali stroške osebja. Sindikat je predlagal za 600 milijonov evrov prihrankov, kar je bilo za vodstvo premalo.

Prevoznik namerava do leta 2023 zmanjšati stroške za 15 odstotkov, zmanjšati floto za najmanj 100 letal ter ukiniti 22.000 delovnih mest za polni delovni čas, od tega približno 11.000 v Nemčiji. Do konca junija je število zaposlenih v primerjavi z lanskim letom že zmanjšal za okoli 8300, na 129.400, vendar večinoma v tujini.
Družba je v času pandemije, ki je med drugim z omejitvijo potovanj močno prizadela letalski sektor, prejela državno pomoč v vrednosti devet milijard evrov, država pa je v zameno prevzela 20-odstotni delež v podjetju.
Lufthansa v drugem četrtletju ustvarila 1,5 milijarde evrov izgube, potem ko je imela v enakem obdobju lani 226 milijonov evrov čistega dobička. V prvem četrtletju letos je zabeležila 2,1 milijarde evrov izgube.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.