Ponudba se je namreč štela za uspešno, ko pridobi eno delnico več kot 45 odstotkov vseh izdanih delnic Term 3000, do vključno danes pa jo je sprejelo 181 delničarjev z 1.486.996 delnicami term, kar predstavlja 46,7 odstotka vseh izdanih delnic.
Ker je bil pogoj izpolnjen manj kot 14 dni pred iztekom roka za sprejem ponudbe, se v skladu z zakonom o prevzemih rok za sprejem ponudbe podaljša za 14 dni, torej do 25. februarja.
Sava je pred objavo javne ponudbe v Termah 3000 obvladovala 4,4-odstotni lastniški delež. To pa pomeni, da je z novo pridobljenimi delnicami že presegla 50-odstotni lastniški delež družbe Terme 3000. Če se bodo do izteka ponudbe za odprodajo delnic term odločili vsi delničarji, bo Sava - brez upoštevanja deleža, ki je že bil v njeni lasti - za nakup odštela 7,7 milijarde tolarjev.
Na ponudbo se je do četrtka odzvalo pet dosedanjih največjih lastnikov družbe Terme 3000, in sicer Kapitalska družba, Infond ID, Slovenska odškodninska družba, Perutnina Ptuj in Pomurska investicijska družba 1. Približno 37 odstotkov delnic Term 3000 je v lasti manjših delničarjev. V Savi pričakujejo, da bodo v prihodnjih dneh oziroma do 25. februarja ponudbo sprejeli tudi ostali delničarji.
Investicija Save v nakup večinskega deleža Term 3000 in uresničevanje nadaljnjih naložbenih načrtov za zaokrožitev Panonskih term, ki bodo imele v svoji sestavi poleg Term 3000, Term Lendava in Term Ptuj tudi Zdravilišče Radenci, bo znašala skupaj približno 10 milijard tolarjev. Ocenjena vrednost dodatnih investicij v razvojne programe pa presega osem milijard tolarjev.
Sava je ponudbo za prevzem Term 3000 objavila 5. januarja letos, v njej pa za delnico moravske družbe ponudila 2300 tolarjev za delnico. Vendar pa objavljena ponudba ni zadovoljila pričakovanj večjih delničarjev. V pogajanjih z delničarji je Sava dosegla dogovor in svojim nadzornikom predlagala zvišanje odkupne cene na 2525 tolarjev za delnico, s čimer so se nadzorniki strinjali. Kranjska družba je tako 21. januarja zvišala ceno za delnico Term 3000 na 2525 tolarjev, veljavnost ponudbe pa se je podaljšala do 11. februarja.
Sava z nakupom družbe Terme 3000 širi svojo turistično dejavnost v severovzhodno Slovenijo, nakup družbe iz Moravskih Toplic pa predstavlja nadaljnji korak k uresničitvi projekta Panonske Terme. Ta se bo v nadaljevanju zaokrožil z nakupom Zdravilišča Radenci s strani Term 3000, ki jih bo v ta namen dokapitalizirala Sava. Dokončen dogovor o nakupu Radencev še ni sklenjen; v Savi se namreč o nakupu še pogajajo z lastnikom Zdravilišča Radenci, družbo Radenska, oziroma njenim večinskim lastnikom Pivovarno Laško.