Opustitev proizvodnje celuloze bi posledično pomenilo izgubo zaposlitve za okrog 400 zaposlenih. Vendar tako v sindikatu podjetja kot tudi v občinski projektni skupini Nova celuloza v Krškem še vedno upajo na možnost podaljšanja obratovanja do leta 2007, poglavitno vlogo pri tem pa naj bi poleg lastnika imela predvsem država z ukinitvijo oz. prilagoditvijo obremenjujočih ekoloških taks. Končno odločitev glede usode nadaljnje proizvodnje celuloze pod sedanjim češkim lastnikom naj bi nadzorni svet družbe sprejel na seji 6. februarja, pred tem pa naj bi o tem razpravljali tudi v upravi te krške družbe.
Koordinator projektne skupine Nova celuloza Franc Češnovar je povedal, da so ekološke takse, pri katerih vztraja ministrstvo za okolje, prostor in energijo slovenska posebnost. Ekološke takse določa zakon o varstvu okolja, njihova višina pa je določena z vladno uredbo in bi jo bilo po njegovem mnenju tudi enostavno spremeniti, če bi vlada seveda to želela. Država naj bi imela interes za podaljšanje proizvodnje tudi zaradi davkov in prispevkov zaposlenih. Obenem pa bo na prostoru jugovzhodne Evrope kmalu nastala potreba po novem objektu za proizvodnjo celuloze. Cilj omenjene projektne skupine je zato tudi priprava študije o izvedljivosti izgradnje novega ekološkega obrata za proizvodnjo celuloze ter iskanje morebitnega investitorja s pomočjo države.
Projektna skupina bodo zato vladi znova predlagala, naj sedanje ekološke takse ukine oz. zniža na takšno raven, da bo s podjetniškega vidika še zanimiva proizvodnja celuloze s podaljšanjem do leta 2007. V tem času pa bi lahko izbrali nabor projektov, s katerimi bi lahko razrešili socialno-gospodarske probleme, ki bodo nastali kot posledica prestrukturiranja Vipapa. Kot je dejal Češnovar, bodo glavni problemi povečana nezaposlenost z zmanjšanjem gospodarske aktivnosti v regiji ter presežek odpadnega celuloznega lesa.