Zaposlenim v Primorju so danes začeli deliti odpovedi delovnega razmerja zaradi stečaja. Kot je dejal vodja splošno-kadrovskega sektorja v Primorju Ožbej Marc je bilo ob stečaju zaposlenih 651 delavcev. Med delavci je veliko zaščitenih kategorij, 280 jih je starejših od 55 let, 75 pa invalidov. Predvsem slednji bodo zelo težko našli novo zaposlitev, približno polovica vseh pa bi lahko delo našla v prihodnjih šestih mesecih, je še povedal Marc.
Po četrtkovem začetku stečajnega postopka v Primorju je novogoriško okrožno sodišče začelo stečaj tudi v Primorju Avtoservis, ki je imel pred stečajem osem zaposlenih. Po besedah vodje koordinacije sindikatov v Primorju Damjana Volfa pričakujejo, da bo novogoriško sodišče danes podprlo začetek stečajnega postopka tudi v Primorju Instalacijah s 30 do 35 zaposlenimi delavci.
Ajdovski župan Marjan Poljšak, ki že vseskozi išče možne rešitve za zaposlitev brezposelnih delavcev Primorja, pa je na četrtkovi izredni seji predlagal nekaj ukrepov, ki so jih svetniki sprejeli. Mnogi so sicer menili, da je razprava in celotna izredna seja občinskega sveta odveč, saj so se razmere v času med sklicem in izvedbo seje močno spremenile.
Svetniki ajdovske občine so se zavzeli za to, da bodo pomagali skupini strokovnjakov, ki želijo ohraniti gradbeno dejavnost in s tem vse strokovno znanje v novem podjetju. Obenem pa so se svetniki zavzeli za ohranitev blagovne znamke Primorja in referenc. Poljšak je dejal, da se bo v prihodnjih dneh zagotovo sestal s stečajnim upraviteljem Primorja Rudolfom Hramcem, sodelovali pa naj bi tudi z upniškim odborom in drugimi, ki lahko vplivajo na potek stečaja.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.