Telekom Slovenije je v sredo na mariborsko sodišče kot eden od upnikov vložil ugovor proti vodenju postopka prisilne poravnave v T-2. Kot v ugovoru, ki je bil danes objavljen na spletni strani Ajpesa, navajajo v Telekomu, je verjetnost, da bo načrt finančnega prestrukturiranja omogočil, da bi T-2 postal plačilno sposoben, manjša od 50 odstotkov.
T-2 Telekomu dolguje več kot 14,5 milijona evrov
Na Telekomu prav tako menijo, da je enako nizka tudi verjetnost, da bodo upnikom s potrditvijo prisilne poravnave, ki jo predlaga T-2, zagotovljeni ugodnejši pogoji plačila njihovih terjatev, kot če bi nad mariborsko družbo v pretežno cerkveni lasti sprožili stečajni postopek.
Prepričani v svoje trditve, ki so jih podkrepili s pri njih naročeno analizo pooblaščenega ocenjevalca vrednosti podjetij Deana Mikoliča (P&S Capital), na Telekomu Slovenije sodišču predlagajo, da zoper T-2 ustavi postopek prisilne poravnave in izda sklep o začetku stečajnega postopka.
T-2: Pričakovan predlog
V T-2 predlog Telekoma Slovenije označujejo za ''pričakovano potezo upnika, ki je hkrati tudi močan konkurent. Nacionalni operater je že lansko leto v zvezi z našim podjetjem zahteval pričetek stečajnega postopka. V T-2 bomo natančno proučili vsebino ugovora ter sodišču v roku posredovali podrobno in natančno utemeljeno zavrnitev navedb. Že ob hitrem pregledu ugotavljamo, da njihovi scenariji rasti temeljijo na izjemno pesimističnih ocenah, saj v nekaterih segmentih že danes dosegamo njihove ocenjene letne rasti.''
Mariborsko podjetje v večinski lasti Zvon Ena Holdinga, ki je predzadnji dan leta 2010 na mariborsko sodišče vložilo predlog za začetek prisilne poravnave, je svojim upnikom ponudilo 34,6-odstotno poplačilo terjatev v naslednjih osmih letih. Skupni znesek nezavarovanih terjatev znaša več kot 192 milijonov evrov.
Vodstvo T-2 je sicer predlog za prisilno poravnavo vložilo le nekaj dni, preden bi moralo mariborsko sodišče že odločati o zahtevi Telekoma Slovenije za uvedbo stečaja. Slednjemu naj bi bilo mariborsko podjetje, od katerega je odvisna tudi finančna usoda mariborske nadškofije, dolžno že več kot 14,5 milijona evrov.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.