Glede na objavljeni seznam je največjo terjatev prijavilo kranjsko podjetje Gratel v višini 77,2 milijona evrov, upraviteljica prisilne poravnave pa jo je priznala v višini 71,5 milijona evrov. Telekom Slovenije je prijavil za 28,3 milijona evrov terjatev, upraviteljica jih je priznala v višini 16,4 milijona evrov. Hypo Alpe Adria banka je prijavila za 12,6 milijona evrov zavarovane terjatve, ki je v celoti priznana.
Med večje terjatve spada tudi terjatev Združenja skladateljev, avtorjev in založnikov za zaščito avtorskih pravic Slovenije (Sazas) v višini 2,7 milijona evrov, ki je skoraj v celoti priznana. Ljubljanska družba Smart Com je prijavila za 7,7 milijona evrov terjatev z ločitveno in izločitveno pravico, upraviteljica pa je priznala terjatev v višini 6,8 milijona evrov.
Kranjsko podjetje Lokainvest je prijavilo terjatev v višini dobrih osem milijonov evrov, ki je v celoti priznana, prav tako je v celoti priznana terjatev Banka Celje v višini 8,4 milijona evrov. Podjetje Nokia Siemens Networks s sedežem na Finskem je prijavilo terjatev v višini 4,9 milijona evrov, od tega je upraviteljica priznala nekaj manj kot 2,9 milijona evrov. Podjetje Nokia Siemens Networks s sedežem v Ljubljani pa je prijavilo terjatev višini 1,3 milijona evrov, od katere je upraviteljica priznala dobrih 719.000 evrov.
T-2 letos v boljši kondiciji kot lani
Telekomunikacijsko podjetje T-2 sicer po podatkih družbe letos posluje bolje kot lani. Februarja letos je T-2 ustvaril 4,1 milijona evrov čistih prihodkov, kar je 26 odstotkov več kot v enakem obdobju lani. Prav tako je podjetje ohranilo enakomerno rast naročnikov. V primerjavi s februarjem lani je bila rast uporabnikov najvišja v segmentu mobilne telefonije, kjer je podjetje število naročnikov povečalo za več kot 48 odstotkov. Skupno število vseh naročnikov T-2 storitev pa je v primerjavi z letom prej višje za dobrih 10 odstotkov.
Kot so še sporočili iz družbe, podjetje že drugi mesec od uvedbe prisilne poravnave izkazuje pozitiven denarni tok.
Prisilna poravnava nad podjetjem T-2 je stekla 13. januarja letos, predlog pa je podalo vodstvo družbe. Še prej, 17. septembra lani, pa je Telekom Slovenije vložil predlog za začetek stečajnega postopka, vendar je Okrožno sodišče v Mariboru zaradi kasnejšega predloga prisilne poravnave prekinilo postopek odločanja o predlogu za začetek stečaja do konca postopka prisilne poravnave. 14. februarja je potekel rok za prijavo terjatev.
Za člane devetčlanskega upniškega odbora je sodišče imenovalo družbe Gratel, Telekom Slovenije, Lokainvest, Mobitel, Nokia Siemens Networks s Finske, Smart com in AB SAT iz Francije ter združenje Sazas in državo.
KOMENTARJI (34)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.