Telekomunikacijski operater T-2, ki je sredi septembra pristal v stečajnem postopku, lahko nadaljuje s poslovanjem. Tako je danes na predlog stečajne upraviteljice odločilo okrožno sodišče v Ljubljani, so sporočili iz T-2.
Stečajna upraviteljica Danica Čuk je v utemeljitvi predloga predračuna stroškov poslovanja ocenila, da lahko družba T-2 z nadaljevanjem poslovanja ustvari preko 60 milijonov evrov prihodkov, EBITDA v višini 15 milijonov evrov ter pozitivni denarni tok v višini šest milijonov evrov.
"Stroške poslovanja bo družba krila iz prihodkov, s prodajo premoženja družbe kot poslovne celote pa bodo za upnike doseženi boljši pogoji prodaje, kot če bi se premoženje prodajalo kot posamezen del stečajne mase," so sporočili iz družbe.
Ob tem poudarjajo, da so septembra kljub začetku stečajnega postopka povečali število naročnikov. V segmentu fiksnih priključkov je družba presegla število 112.000 priključkov v omrežje, v mobilnem segmentu pa se je število naročnikov povečalo za slabih 11 odstotkov na letni ravni. Rast je prisotna tudi v segmentu poslovnih uporabnikov, dvignili pa so se tudi prihodki iz poslovanja, in sicer za devet odstotkov, so zapisali.
Okrožno sodišče v Ljubljani je stečajni postopek začelo 16. septembra, upniki pa lahko prijavijo terjatve ter ločitvene in izločitvene pravice do 16. decembra. Družba za upravljanje terjatev bank, ki je od NKBM in NLB prevzela za okoli 90 milijonov evrov terjatev do T-2 in v postopku poplačila terjatev nastopa kot delno ločitveni upnik, je stečaj predlagala, da bi omogočila enakopravnejše poplačilo upnikov.
Prisilna poravnava T-2 je stekla januarja 2011, pravnomočna pa je postala februarja 2012, ko je višje sodišče zavrnilo pritožbo Telekoma Slovenije, ki je zahteval stečaj te konkurenčne mariborske družbe. Postopek prisilne poravnave je bil pravnomočno končan junija letos.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.