Na natečaj sta prispeli dve ponudbi slovenskih podjetij,Term Čatež in Kompasa. Po pisanju hrvaškega časnika Jutarnji list, sta si ponudbi zelo podobni, zato se pojavljajo tudi špekulacije, da sta se slovenska ponudnika dogovarjala za nastop, ko pa sta poskušala predložiti enotno ponudbo, sta se razšla.
Verjetnejši zmagovalec naj bi bile po navedbah Jutarnjeg lista Terme Čatež, največje slovenske toplice, ki so letos že kupile Marino Portorož ter Mokrice. Morebitno težavo pa lahko predstavlja nestrpnost do slovenskih investitorjev na Hrvaškem, čeprav primeri kot so Jadranska pivovarna, ki je v rokah Pivovarne Laško, ter Labin progres, ki so ga prodali slovenskim investitorjem, ne ustrezajo stereotipu, da so Slovenci na Hrvaškem slabi lastniki.
Kot je znano, so Terme Čatež za nekaj več kot 62-odstotni delež v hrvaškem hotelirskega podjetja Sunčani Hvar ponudile 74,5 milijona kun, kupnino pa naj bi poravnali v enkratnem znesku. Poleg tega prevzemajo obveznost, da bodo ohranili število zaposlenih v družbi v obdobju enega leta od sklenitve pogodbe. V ponudbi navajajo, da bodo zaposleni prejemali plače, ki bodo za okoli 20 odstotkov višje od povprečja plač v panogi. V nadaljnjih letih predvidevajo tudi možnost novih zaposlitev, prav tako pa se obvezujejo, da bodo v prihodnjih petih letih v družbo vložili okoli 335 milijonov kun (približno 10,3 milijarde tolarjev). Skupna ocenjena vrednost vlaganj v desetletnem obdobju znaša okoli 70 milijonov evrov (približno 16 milijard tolarjev). Terme Čatež v ponudbi tudi poudarjajo, da v obdobju enega leta ne bodo prodali ali obremenili nepremičnin družbe.
Podjetje Kompas je za ponujeni delež družbe pripravljen plačati 74 milijonov kun. Kompas v svoji ponudbi zagotavlja, da v roku enega leta ne bo odpuščal, temveč bo v letih od 2004 do 2008 zaposlil 135 novih delavcev, kar bi pomenilo povečanje števila zaposlenih za okoli 38 odstotkov v primerjavi s koncem leta 2002. Kompas se v svoji ponudbi obvezuje tudi, da bo v prihodnjih petih letih v družbo vložil 62,6 milijona evrov (približno 14,4 milijarde tolarjev).