V Sloveniji delodajalci pogosto tarnajo nad visokimi stroški dela, ki da bi jih bilo treba nujno znižati, da postanemo bolj konkurenčni. Po podatkih evropskega statističnega urada Eurostat so se stroški dela na uro v območju z evrom v tretjem letošnjem četrtletju na letni ravni zvišali za dva odstotka, v EU pa za 1,9 odstotka. Toda v Sloveniji so se v tem obdobju stroški dela znižali za 0,8 odstotka. Plače so upadle za 0,6 odstotka, drugi stroški pa za dva odstotka. V EU so se plače na uro v tretjem četrtletju na letni ravni zvišale za dva odstotka, drugi stroški pa za 1,9 odstotka.
Med državami članicami, za katere so bili podatki dostopni, so najvišjo rast stroškov dela v tretjem četrtletju zabeležili v Estoniji (+7,6 odstotka) in Romuniji (+7,2 odstotka), najnižjo pa na Cipru in Nizozemskem (v obeh +0,5 odstotka).
Eurostat je nekoliko popravil tudi podatke za drugo letošnje četrtletje. Stroški dela na uro so v evroobmočju in EU takrat na letni ravni narasli za 1,9 odstotka.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.