Gradbeno podjetje Primorje je že dober mesec v stečajnem postopku. Stečajni upravitelj Primorja Rudolf Hramec in njegovi sodelavci pa imajo nemalo težav s popisom premoženje. Premoženje se namreč nahaja na številnih lokacijah v Sloveniji in tujini, nekaj pa ga je še v najemu.
V stečajno maso bodo dodaten denar prispevala tudi poplačila posameznih gradbenih del, ki jih je v zadnjih letih opravljalo Primorje. Tako trenutno zaključujejo dela na 40 do 50 projektih, samo garancije za te projekte pa so znašale okrog 47 milijonov evrov. Gradbena dela, ki jih je Primorje šele začelo izvajati, pa bo verjetno moral opraviti drug izvajalec.
Nekdanji vodilni bodo delali še kak mesec
Hramec se z investitorji o tem dogovarja za vsako investicijo posebej. Zato je za mesec dni zaposlil nekdanje vodilne zaposlene v Primorju, saj le oni poznajo podrobnosti posameznih projektov. Če bo treba, jim bo pogodbo o delu podaljšal lahko še za kak mesec.
Po njegovih besedah potekajo tudi razgovori o poslovanju z upravami odvisnih družb, ki so v večini še aktivne, ter ažuriranja vseh računovodskih stanj. Pri tem delu jim je v veliko pomoč dober informacijski sistem, ki so ga uporabljali v podjetju, problem pa predstavlja stavka, zaradi česar nekaterih vhodnih podatkov v podjetju ni bilo.
"Po mojih ocenah bomo lahko v roku dveh mesecev, kot nam to zakon nalaga, oddali redne zaključne bilance, narejene pa bodo po obstoječih listinah knjigovodskih stanj. V roku šestih mesecev od začetka stečaja pa bomo pripravili otvoritvene stečajne bilance," je zagotovil Hramec.
Pri rubežih ni bilo veliko nepravilnosti
Stečajni upravitelj je še zahteval, naj mu sodni izvršitelji posredujejo poročila o opravljenih rubežih pred začetkom stečaja. Po prvih pregledih ugotavlja, da do velikih nepravilnosti ni prišlo.
Doslej je svoje terjatve do Primorja prijavilo okrog 80 upnikov. Hramec jih sicer pričakuje precej, saj so delavci začeli vlagati zahtevke posamično, ker se niso dogovorili za skupno prijavo terjatev.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.