Delavci 12. dan stavke še vedno niso ničesar dosegli. Kot je znano zahtevajo povišanje plač v vseh tarifnih razredih, ki ne dosegajo zakonsko določene minimalne plače. "Uprava v 12-ih dneh ni ponudila ničesar. Niti milimetra ni stopila naprej, mi pa smo pripravljeni stopiti vsaj dva koraka nazaj. Mislim, da je to absurdno dejanje in edinstveno v zgodovini stavk v Sloveniji," pravi Milan Mesarič, predsednik sindikata KNSS - Neodvisnost. Zaposlene v Cometu pa podpirajo tudi številni drugi sindikati, med njimi tudi sindikata Uniorja in Atrasa.
Uprava Cometa, ki še vedno deluje na rezervni lokaciji, saj jih v podjetje ne spustijo, pa meni, da je sindikalne pravice potrebno najprej doreči na nivoju države. "Strinjali se bomo z vsem tistim, o čemer se bodo delodajaci in delojemalci na nivoju države dogovorili, ker to pomeni seveda za vse enako in ne samo za nekoga. V Sloveniji so namreč tri podjetja, ki se ukvarjajo z identično aktivnostjo," pojasnjuje Albin Matavž, član uprave Cometa.
Vodilni v Cometu so zaradi stavke prisiljeni del proizvodnje začasno preseliti v mariborski Swaty. Po besedah Lorgerja v skupini Comet morajo izkoristiti vse potenciale in izpolniti vsa že sprejeta naročila. Comet je namreč podjetje, ki ne proizvaja na zalogo, zato vsa naročila kupcev morajo biti pravočasno izpolnjena. Lorger ni mogel točno napovedati, kateri del Cometove proizvodnje bo preseljen, dejal pa je, da bodo najbrž preselili tisti del proizvodnje, za katerega pri naročnikih ne morejo doseči odloga.