
Število območij mednarodnega prometa se je povečalo s sedanjih pet na sedem, cene klicev v tujino pa so se v povprečju znižale za 15 odstotkov, najbolj z državami, s katerimi je ustvarjenega največ prometa.
V mednarodnem prometu je po novem sedem tarifnih območij. Bistvena sprememba je, da bodo v prvem območju sosednje države: Italija, Avstrija, Madžarska in Hrvaška, v sedmem območju pa države, ki so zelo oddaljene in s katerimi telefonskega prometa ni veliko, npr. Vzhodni Timor, Sao Tome in Principe ali Papua Nova Gvineja. V drugo območje so razvrščene vse ostale države, ki so bile doslej v prvem območju, v tretje območje države iz dosedanjega drugega območja itd.
Za 30 in 10 odstotkov manj v prvem območju
Za minuto pogovora z državami v prvem območju mednarodnega prometa je od danes potrebno odšteti 30 tolarjev skupaj z DDV. To je skoraj 30 odstotkov manj kot doslej oz. 10 odstotkov manj kot doslej v času šibkejšega prometa. Zaradi teh sprememb tudi ni več maloobmejnega prometa z Italijo, saj je z decembrom cena minute pogovora s to državo padla pod skupaj dogovorjeno ceno za maloobmejni promet.
Mobitel poenotil klice v druga omrežja
Telekomova hčerinska družba Mobitel pa je z današnjim dnem poenotila ceno klicev v druga slovenska mobilna omrežja. Za vse naročnike Mobitela bo ves dan in vse dni v tednu veljala enotna cena, 39 tolarjev na minuto.
Sprememba in poenotenje cen pri Mobitelu se nanaša le na njihove naročnike, medtem ko cene klicev Mobiuporabnikov in vseh ostalih storitev ostajajo nespremenjene. V Mobitelu sicer menijo, da se povprečni račun njihovega naročnika zaradi poenotenja cen klicev v druga slovenska mobilna omrežja ob enakih klicnih navadah ne bo bistveno spremenil.