
Dimitrij Grčar, državni podsekretar na ministrstvu za gospodarstvo, ki je na zasedanju zastopal slovenske interese, je nad doseženim zadovoljen, saj je Slovenija svoj namen dosegla že s tem, da je opozorila mednarodne predstavnike v Ženevi. Več od sveta tudi niso mogli pričakovati, saj lahko ta le poroča svojim vladam, medtem ko odločitev ne more sprejemati. Hrvaški predstavniki so vsakršno kršitev sporazumov WTO znova kategorično zanikali in vztrajali, da gre za okoljevarstvene ukrepe, napovedali pa so tudi, da naj bi v kratkem spremenili predpise, ki naj bi za Slovenijo uvedli dodaten koridor.
Namestnica hrvaškega ministra za gospodarstvo Olgica Spevec, ki je na zadnjih pogajanjih v naftnem sporu vodila hrvaško delegacijo, poudarja, da Hrvaška ne misli umakniti spornega pravilnika, saj velja tako za domače kot za tuje prevoznike nafte. Spevčeva poudarja, da Slovenija še naprej vztraja pri tožbi zgolj zaradi tega, ker se iz postopka ne more umakniti. Opozarja, da je slovenska stran na zadnjih pogajanjih hrvaški delegaciji šele na koncu sestanka izročila seznam konkretnih zahtev.
Hrvaška ne pričakuje nikakršnih posledic današnjega sestanka v Ženevi, saj morajo biti sklepi WTO, katere članica je tudi Hrvaška, sprejeti soglasno. Za konkretne sankcije bi Slovenija proti Hrvaški morala sprožiti spor na sodišču te organizacije, je dejala Spevčeva.
Sicer se je za Hrvaško zgodba o naftni vojni končala takrat, ko je z BiH dosegla bilateralni sporazum, zadnjim pogajanjem s slovenskimi strokovnjaki pa so hrvaški mediji namenili le kratko vest.