Organizirani v sekciji SISPA (Slovene Internet Service Provider Association) pri Gospodarski zbornici Slovenije (GZS), so se sestali z direktorjem urada za varstvo konkurence Andrejem Plahutnikom in njegovimi sodelavci. Glavna tema sicer samo informativnega sestanka je bila ponudba Telekomova oz. Siolova ponudba interneta prek priključkov ADSL in morebitne kršitve zakona o preprečevanju omejevanja konkurence.
Pri Telekomovih cenah in pogojih za ADSL bi namreč morebitni novi ponudniki storitev ADSL šele z okrog 150.000 uporabniki lahko poslovali s pozitivno ničlo.
Tudi eno leto po tem, ko je Telekom Slovenije začel tržiti ADSL, je na trgu še vedno en sam ponudnik ADSL - Telekomova hčerinska družba Siol. Kot ugotavljajo v SISPA, to ni edini primer, ko je Siol pri storitvah Telekoma imel "protekcijo." Urad za varstvo konkurence je namreč ugotovil že dve kršitvi omenjenega zakona: pri cenejših številkah za dostop do interneta, ki jih je Siol imel tri leta pred vsemi drugimi ponudniki in pri paketih ISDN, ki jih Telekom že tri leta prodaja izključno s Siolovim dostopom do interneta.
Člani sekcije SISPA, ki sicer deluje v okviru Združenja za telekomunikacije in informatiko pri GZS, trdijo, da so na eni strani Telekomovi stroški dostopa do ADSL tako visoki, da vsem manjšim ponudnikom preprečujejo vstop na trg ponudbe ADSL, na drugi strani pa Siol prodaja ADSL pod lastno ceno. Da imajo s storitvijo ADSL izgubo, so javno priznali tudi v Spolu. Tudi primerjava s tujino kaže, da so tam stroški telekomov za dostopa do ADSL bistveno nižji, medtem ko so cene ponudnikov interneta za ADSL bistveno višje kot v Sloveniji. Samo Avstrija ima npr. poleg avstrijskega telekoma približno 20 alternativnih ponudnikov storitev ADSL, ki imajo s ponujanjem ADSL zaradi ugodnejših cen in pogojev bistveno nižje stroške, kot bi jih imeli v Sloveniji.
Cene dostopa do omrežja ADSL so v pristojnosti novoustanovljene agencije za telekomunikacije in radiofuzijo, ki pa šele šola svoje kadre, da bodo lahko ugotavljali stroškovno naravnanost cen (in morebitne kršitve zakona o telekomunikacijah s strani Telekoma Slovenije, ki takšno stroškovno naravnanost cen od operaterja s pomembno tržno močjo zahteva). V SISPA ugotavljajo, da se bo agencija sposobna spopasti s tem vprašanjem šele čez pol leta, čeprav bi po zakonu o upravnem postopku morala o vsakem problemu odločati največ v roku 30 dni.
Siolovim cenam pri ponudbi na priključkih ADSL bi po mnenju članov SISPA lahko očitali kršitev zakona o preprečevanju omejevanja konkurence, saj njegove cene ne pokrivajo stroškov in zaradi takšnih cen konkurenca ne more vstopiti na izredno atraktivni trg ponudbe ADSL, obenem pa obstaja bojazen, da bo Siol kasneje, ko bo konkurenca propadla, tako dvignil cene, da bo za nazaj pokril vso izgubo. Takšnemu početju v tujini pravijo "predatory pricing" in ga seveda povsod preganjajo, vendar so dokazni postopki izredno težavni in dolgotrajni, na kar je na sestanku prisotne ponudnike interneta tudi opozoril direktor urada za varstvo konkurence Plahutnik.