Skupščina delničarjev ni bila sklepčna, saj je bilo prisotnega samo 65 odstotkov kapitala. V prihodnjih dveh ali treh dneh se bo zato sestal upravni odbor družbe in odločal o nadaljnih korakih, da bi zaščitil interese delničarjev, dobaviteljev in strank, je povedal Krumenaker.
Družba TICT je sklicala izredno skupščino, da bi delničarji končno odločali, ali so ustvarjeni pogoji za sanacijo družbe ali pa je čas za likvidacijo družbe, ki posluje zadnje mesece s povprečno izgubo v višini 400.000 evrov na mesec. Izredne skupščine delničarjev se ni udeležil tržaški špediter Parisi, ki ima v družbi 35-odstotni lastniški delež. Krumenaker je povedal, da je več možnih poti reševanja razmer, ena od teh je tudi likvidacija družbe.
Oktobra je bil imenovan petčlanski upravni odbor družbe, ki mu predseduje Krumenaker, a sedaj deluje le v okrnjeni tričlanski zasedbi, saj zastopnika tržaške Pristaniške oblasti še nista sprejela svojega imenovanja. Poleg Krumenakerja so bili v upravni odbor TICT imenovani še Mirko Pavšič, ki skupaj s Krumenakerjem zastopa Luko Koper, Francesco Parisi kot zastopnik tržaške Špediterske hiše Parisi ter Aldo Cuomo in Antonio Gurrieri, ki sta bila imenovana na predlog podjetja Adriafer in zastopata tržaško Pristaniško oblast. Upravni odbor sprejema odločitve z večino glasov.
Skupščina delničarjev TICT je bila doslej preložena že petkrat, sprva, ker se tržaška pristaniška oblast ni izrekla glede zahtev za prestrukturiranje dela na sedmem tržaškem pomolu, dvakrat pa zaradi nesklepčnosti skupščine delničarjev. Odločitev skupščine delničarjev, ali so ustvarjene razmere za sanacijo TICT, je temeljila na načrtu za prestrukturiranje dela na sedmem tržaškem pomolu, ki vključuje odpoklic vseh delavcev na pomolu, zmanjšanje koncesijske dajatve, izpolnitev obljubljenih investicij v zastarelo pristaniško opremo, povečanje konkurenčnosti pomola ter večjo promocijo terminala.