Urejenost slovenske rokometne reprezentance in delovanje Rokometne zveze Slovenije je močno odvisno od velikodušnih pokroviteljev, predstavniki nekaterih najmogočnejših slovenskih podjetij pa so že pripotovali v Katar, ki ga želijo vsaj deloma izkoristiti tudi za krepitev stikov z zalivskim, v svetu zelo močnim trgom.
"Jaz mislim, da je katarski trg oz. celoten zalivski, predvsem za nas, ki smo specializirani za druge regije in smo se tam opremili s pravimi kadri, ki poznajo kulturo, jezike, zelo zahteven. Nismo vlagali v razvoj teh kadrov. Priznam, da si ne obetam velikih rezultatov od tega obiska, a cenim vsako možnost, ko lahko potujem s predsednikom Pahorjem in športniki, ki so za gospodarstvenika pomembni utrjevalci poti,“ je za 24ur.com povedal Janez Škrabec, zanesljivo eden najuspešnejših slovenskih poslovnežev izven slovenskih meja.
Uspeva mu predvsem v Rusiji in Belorusiji, zelo prodoren je na področju nekdanje skupne republike, s Katarci pa je v preteklosti tudi že imel stike. Nastopili so kot potencialni investitorji na ruskem tržišču. V primeru njihovega vstopa na slovenski trg, se zastavlja vprašanje, ali bodo pripravljeni čakati na sprostitev vseh birokratskih preprek, ki jih ni ravno malo. "Ravno zaradi številnih birokratskih preprek morajo ta podjetja računati na domač kader, na domača podjetja, da imajo lojalne partnerje. Bodisi, da gredo skupaj z njimi na razne razpise,“ dodaja Škrabec, ki morda v Katarju le najde kakšno dobro poslovno priložnost
Morda za tuji trg
"Mogoče najdem kako dobro priložnost, da s temi poslovnimi partnerji vstopim na trge, ki jih mi bolj obvladamo. Tu mislim nekdanjo skupno republiko in Rusijo,“ dodaja Ribničan, ki se pri širitvi na tuja tržišča ne zaustavlja. Pri tem so mu nenazadnje v veliko pomoč tudi športniki, ki so po njegovem prepričanju najboljši ambasadorji slovenskih podjetij.
Kriza v (skoraj) vseh panogah
"Če imamo Slovenci kje nesorazmerno boljše rezultate, glede na velikost, je to v športu. To je pokazal tudi Soči. Vemo, da ljudje ne živimo samo od kruha, ampak tudi kulture, športa in lepo je, da se otroci ukvarjajo s športom. Vemo, da obstaja zdravo razmerje. Če želimo 100 rekreativcev, potrebujemo 10 vrhunskih športnikov. Glede na dejstvo, da smo v krizi - bojda nismo več tako zelo - moramo slovenska podjetja stati trdno ob strani športnikom. Tudi zato, ker moramo biti v svetu prepoznavni. Športniki so najboljši ambasadorji,“ zaključuje Škrabec, ki verjame, da bo slovenska izbrana vrsta na svetovnem prvenstvu pustila viden pečat.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.