V primeru ukinitve celuloznega obrata ob koncu leta 2003 v podjetju Vipap Videm Krško, ki je tudi edini proizvajalec celuloze pri nas, bi brez dela ostalo tudi okrog 400 ljudi in še enkrat toliko tistih, ki so na proizvodnjo posredno vezani.
Največja škoda na nacionalni ravni pa bo nastala v gozdarstvu, saj bo brez pravega uporabnika ostalo najmanj 500.000 do 600.000 kubičnih metrov uporabnega lesa, ki je pomemben obnovljiv naravni vir, pravijo v Združenju za celulozno, papirno in papirno predelovalno industrijo pri Gospodarski zbornici Slovenije.
Združenje predlaga, naj se proizvodnja magnefitne celuloze v edinem slovenskem proizvajalcu podaljša vsaj do leta 2007 z ustreznejšimi ekološkimi taksami in v primernih ekonomskih učinkih za proizvajalca. Združenje je pozvalo državne organe, lokalno skupnost, podjetje Vipap Videm Krško ter vso poslovno ter vlagateljsko javnost, da združijo interese in omogočijo uresničitev nove investicije v sodobnejšo tovarno sulfatne celuloze. Za nov obrat proizvodnje celuloze se zavzema tudi sindikat delavcev podjetja Vipap Videm.