V družbi so danes v obratovanje predali tri velike investicije: kotel za sežig lubja in muljev, popolnoma prenovljeni papirni stroj 2 ter nov obrat za predelavo odpadnega papirja, ki so del ekološke in tehnološke sanacije podjetja.
V podjetju danes glede predvidene ukinitve proizvodnje celuloze niso posredovali novih informacij. Po sedanjih načrtih naj bi marca 2004 zaradi predvidene ukinitve proizvodnje celuloze v podjetju brez dela ostalo od 380 do 420 zaposlenih. Za ohranitev proizvodnje celuloze si v največji meri prizadeva sindikat zaposlenih, končno odločitev pa naj bi dala država oz. morebitni investitor, ki bo realiziral proizvodnjo celuloze po novem, tudi za Evropsko unijo sprejemljivem postopku.
S programom ekološke sanacije podjetja, ki so ga v Vipapu Videm začeli izvajati pred šestimi leti, so se v družbi zavezali postopoma odpraviti ekološke probleme in tehnološko posodobiti podjetje. Cilj podjetja z vsemi ekološkimi in tehnološkimi investicijami tako ostaja predvsem utrjevanje položaja na sedanjih trgih ter širjenje na cenovno najugodnejše trge predvsem z razvijanjem novih vrst papirja. Vodstvo družbe s tem sledi zastavljeni strategiji razvoja z utrjevanjem položaja ene od večjih gospodarskih družb v Sloveniji, ob tem pa si prizadeva tudi za uspešno delovanje v vse bolj zahtevnih pogojih na mednarodnih trgih.
Podjetje je bilo investicijsko dejavno predvsem v letu 2002. Lani so podpisali pogodbe za izvedbo glavnih investicij, ki so vodile v prestrukturiranje proizvodnje vlaknin na mehanski način, proizvodnjo časopisnega papirja ter v večje ekološke investicije. S temi investicijami je podjetje ustvarilo pogoje za izvedbo letošnjih investicijskih projektov ter tudi izpolnitev obvez, ki jih ima podjetje po programu ekološke sanacije.