Njeni avtorji na ministrstvu za gospodarstvo pravijo, da je sicer v prvi vrsti namenjena sprotnemu obveščanju potrošnikov o cenah naftnih derivatov na posameznem bencinskem servisu, da pa posredno služi tudi kot orodje za preprečevanje morebitnega protikonkurenčnega obnašanja ponudnikov.
"Spletna stran je trenutno še v fazi testiranja. Prikazane maloprodajne cene naftnih derivatov na spletni strani se zato v testni fazi lahko razlikujejo od maloprodajnih cen naftnih derivatov na bencinskih servisih," dodajajo. Upamo lahko, da bodo ta neskladja kmalu odpravljena, saj so naftni distributerji ministrstvu dolžni javiti vsako spremembo drobnoprodajnih cen naftnih derivatov na posameznih bencinskih servisih v Sloveniji.
Spomnimo. V letu 2016 se je vlada odločila za postopno liberalizacijo reguliranih cen naftnih derivatov. Najvišje maloprodajne cene 98- in več oktanskega motornega bencina in kurilnega olja se od 9. 4. 2016 oblikujejo prosto na trgu. Od 9. 11. 2016 pa se na avtocestah in hitrih cestah prosto oblikujejo tudi cene neosvinčenega 95-oktanskega bencina in dizla. Tako so določene le še najvišje maloprodajne cene neosvinčenega 95-oktanskega bencina in dizla zunaj avtocest in hitrih cest.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.