Ob tem je še dodal, da ima Aerodrom za ustanovitev konzorcija, ki bo zbiral denar za promocijo na trgih od koder želijo prepeljati potnike, 14 dni časa. Po Možetovih besedah naj bi se za lete na Brnik zanimal še en britanski letalski prevoznik, vendar uprava RS za civilno letalstvo še ni prejela nobene prošnje.
Aerodrom Ljubljana se je že v preteklosti pogovarjal z več poceni letalskimi prevozniki, ki bi bili pripravljeni leteti na Brnik, vendar je v javnost pricurljala le vest, po kateri naj bi se za lete na Brnik zanimal Ryanair, ki je eden najbolj uveljavljenih prevoznikov na tem področju, pišejo Finance.
Može je ob tem dejal, da bo poceni letalske prevoznike promoviral konzorcij, ki ga bodo sestavljali zainteresirani subjekti na področju turizma. Tako naj bi konzorcij poleg Aerodroma vključeval še gorenjske lokalne turistične organizacije in Zavod za turizem Ljubljana. Njegov namen je predvsem zbiranje sredstev za aktivno promocijo na angleških in skandinavskih trgih, od koder bodo poizkusili skupaj z letalskimi prevozniki, ki ponujajo poceni polete, prepeljati čim več potnikov. Konzorcij še ni pravno ustanovljen, so pa pogovori za njegovo ustanovitev stekli že v začetku februarja, je pojasnil prvi mož Aerodroma Ljubljana.
Aerodrom Ljubljana s poldrugo milijardo tolarjev dobička
Aerodrom Ljubljana je lani ustvaril za 4,54 milijarde tolarjev prihodkov od prodaje, kar je za dva odstotka več kot predlani. Ob tem je družba ustvarila za 1,55 milijarde tolarjev čistega dobička, kar je za skoraj 65 odstotkov več kot leta 2001, ko je ta znašal 934 milijonov tolarjev. Družba je konec leta 2002 imela za 3,06 milijarde tolarjev bilančnega dobička, so sporočili iz Aerodroma Ljubljana.
Za letalski promet je bilo lansko leto težko tako na svetovni in evropski ravni kot tudi v Sloveniji. Dobro leto po začetku krize v panogi je ta prišla do svoje najnižje točke in vprašanje je, kdaj se bo začel vnovični vzpon, poudarjajo v Aerodromu Ljubljana.
Prek ljubljanskega letališča je bilo lani prepeljanih 872.966 potnikov, kar je za 2,4 odstotka manj kot leto prej in za 2,2 odstotka manj od načrtov. Potnikov domačega prevoznika je bilo za slab odstotek manj, na letalih tujih letalskih prevoznikov pa je bilo prepeljanih kar za 17,5 odstotka manj potnikov.
Največja lastnica Aerodroma Ljubljana je bila konec leta 2002 država, ki je imela 50,76-odstotni lastniški delež, sledijo Maksima 1 (7,57 odstotka), Kapitalska družba (7,36 odstotka), Slovenska odškodninska družba (6,82 odstotka) in Zavarovalnica Triglav (3,51 odstotka).