Kot je povedal Luka Repovž, direktor družbe Vina Brežice, bi v primeru uspeha oziroma takoj, ko bi bil umaknjen sklep o stečaju, delavci, ki so zaradi neizplačila zaostalih plač in drugih izplačil v začetku avgusta začeli stavkati, dobili izplačani zaostali plači, tekoča izplačila pa bi jim izplačevali sproti.

Glede na to, da se s Coca Colo, dosedanjim glavnim partnerjem Vina Brežice, pred zagonom proizvodnje pogajanja vlečejo od dva do tri mesece, bi lahko ta v polnem zamahu stekla šele v januarju prihodnje leto. Do takrat naj bi začela delati večina doslej zaposlenih delavcev, v vmesnem času bi proizvodnja potekala z zmanjšanim številom zaposlenih, reševanje vmesnega obdobja pa je stvar dogovora s sindikatom, je dejal.
Kapital 1,25 milijona evrov, ki bi ga po pismu o nameri, ki ga je 7. septembra lastnik družbe Mihajlo Čule, le dva dneva pred objavo stečaja, podpisal s podjetjem Novi Triglav AD Skopje in njegovim lastnikom Borisom Finguštom, pa bi vložili v zagon proizvodnje, marketing in vnovično uvedbo lastnih blagovnih znamk, je pojasnil Repovž.
Po mnenju odvetnika družbe Vladimirja Bilića bo o pritožbi v nekaj tednih odločalo višje sodišče v Ljubljani, možnost za njen uspeh pa je 60 proti 40. Kot je ocenil, stanje pred uvedbo stečaja ni bilo brezizhodno, le prave osebe se niso pogovarjale s pravimi sogovorniki.
Sindikalni predstavnik Vina Brežice Janko Kržan je dejal, da delavci upajo, da gre tokrat za resno rešitev, za predlog stečaja pa so se odločili, ker niso videli druge rešitve. Če bo odgovor sodišča na pritožbo negativen, bodo vsi zaposleni od 2. oktobra na borzi dela, je povzel.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.