Mura, ki je ena večjih upnic Mode, je namreč že na januarskem naroku poudarila, da bi Moda z večjim obsegom odprodaje nepotrebnega premoženja poplačala več terjatev kot v prisilni poravnavi. Neodvisni finančni izvedenec, ki je na pobudo sodišča pripravil strokovno mnenje, predloga Mure ni podprl.
Modini upniki so v postopku prisilne poravnave prijavili za 343 milijonov tolarjev terjatev, za 48 milijonov tolarjev terjatev pa je bilo ugovorov, kar pomeni, da bi podjetje moralo poravnati le še 295 milijonov tolarjev terjatev. Murine terjatve znašajo 32 milijonov tolarjev.
Dodatno odpuščanje?
Po programu finančne reorganizacije bi Moda, ki sodi med starejša celjska podjetja, v letu dni poplačala petino svojih dolgov. Denar bi družba zagotovila z dezinvestiranjem. V načrtu je tako tudi ukinitev enote veleprodaje, kar bo vplivalo na dodatno zmanjševanje števila zaposlenih.
Moda, ki je v prisilni poravnavi od julija lani, ima svoje prodajalne v starem mestnem jedru, kjer trgovska dejavnost počasi zamira. Zaradi slabih poslovnih rezultatov in nerentabilnosti je morala družba zapreti poslovni enoti v Žalcu in Domžalah.