Kot je znano, je ljubljanska družba Faktor, ki je v stoodstotni lasti družbe Megafin, prejšnji torek napovedala, da bo prevzela grosupeljsko podjetje. Vendar so se pojavili namigi, da prevzem ne poteka v skladu z zakonodajo. S primerom se ukvarja tudi tožilstvo.
Na nepravilnosti pri napovedanem prevzemu Gradbenega podjetja Grosuplje že nekaj časa opozarja mali delničar Borut Stariha. Kot pravi se je prevzem pravzaprav zgodil že pred dvema letoma. Družba Megafin, ki se ukvarja z investicijami in nepremičninami, naj bi imela s povezanimi podjetji po besedah Starihe že 97 odstotkov delnic grosupeljskega podjetja.
Z njegovimi očitki se je seznanila tudi Agencija za trg vrednostnih papirjev. Kot so nam povedali, bo odločitev, ali bo dovolila prevzem, znana jutri.
Takoj, ko je bil napovedan prevzem, smo poskušali Starihove očitke preveriti pri vodilnih v obeh podjetij; Gradbenem podjetju Grosuplje in Megafinu, a so bili prejšnji teden vsi bolni ali pa na dopustu.
V Megafinu so bili še danes vsi nedosegljivi, odzval pa se je predsednik uprave Gradbenega podjetja Grosuplje Marino Samardžija. Kot je dejal, je uprava opravila svoje s tem, da je borzo obvestila, da jih prevzema družba Faktor. Starihovih očitkov pa ne more komentirati, saj je to, kot je dejal, stvar lastnikov družbe.
Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani pa se ukvarja s kazensko ovadbo, ki jo zoper člana uprave Gradbenega podjetja Grosuplje Stanislava Fidlerja, ključnega človeka Megafina Igorja Laha in direktorja Megainvesta, ki je del Megafina, Danijela Viljevca podala policija. Ovadeni so zaradi suma, da so si pridobili veliko premoženjsko korist oziroma da so povzročili veliko premoženjsko škodo.