Nazadnje pa so bili na udaru medijev, ki so izbrskali, da v njihovih tovarnah pogosto delajo tudi 14-letniki ali še mlajši otroci, čeprav je na Kitajskem prepovedano kot delovno silo uporabljati mlajše od 16 let.
Ko je bilo obtožb le preveč, so v družbi obljubili notranji nadzor, zdaj pa so sporočili, da je ta pokazal, da v tovarnah res delajo premladi delavci. Ti bodo zdaj ostali brez dela, obljubili pa so, da bodo odpustili tudi vse, ki so sodelovali v zaposlovanju premladih delavcev.
Iz organizacije China Labor Watch so sporočili, da so za zaposlovanje premladih delavcev krive šole, ki so na delo poslale premlade učence, pa tudi zaposleni v Foxconnu, ki niso zares preverili njihove starosti.
Šole so sicer učence na delo v Foxconn poslale, tik preden je na tržišče prišel novi iPhone, saj je tovarna zamujala z izpolnjevanjem naročil. Povpraševanje po novem iPhonu je bilo namreč nepričakovano veliko. Pojavile so se govorice, da so otroci tam pod prisilo, a je Foxconn obtožbe zanikal. Dejali so, da lahko odidejo, kadar koli želijo.
Foxconn v svojih kitajskih tovarnah skupaj zaposluje 1,2 milijona ljudi, imajo pa tudi precej kontroverzen program pripravnikov, namenjen šolarjem, ki lahko pri njih opravljajo prakso. Po mnenju mnogih gre za prikrivanje izkoriščanja otroških delavcev.
Tudi ti otroci pa naj bi morali delati v krutih pogojih, ki jih je kitajski novinar, ki se je v tovarni zaposlil pod krinko in zdržal le 10 dni, opisal kot "grozljive".
Delovni pogoji v Foxconnu so sicer nekaj, o čemer v zahodnih državah ne govorijo radi. Prav Foxconn namreč poleg iPhonov in drugih Applovih izdelkov izdeluje še produkte za družbe, kot sta Microsoft ali Hewlett-Packard.
KOMENTARJI (133)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.