Prva skupščina NLB, ki je potekala po privatizaciji banke, je minila brez večjih zapletov. Oznanilo, da ima uprava z Blažem Brodnjakom na čelu od 1. junija višje plače, je tako presenetilo mnoge. Letno so prej dobili do 200 tisoč evrov bruto, sedaj pa bodo v žep pospravili od 340 do 420 tisočakov na leto.
In zakaj niso, tako kot so napovedovali, počakali na nove nadzornike, ki so bili imenovani na skupščini? Predsednik nadzornega sveta NLB Primož Karpe odgovarja: "Nismo čakali na naslednji nadzorni svet, ki bo zelo v kratkem zaradi več dejavnikov. Eden od teh je ta, da je ta proces že zelo dolgo trajal in da smo na koncu dosegli bolj ali manj konsenzualno odločitev o tem, kaj nam je za narediti glede tega."
"Na ta način smo banki zagotovili stabilno in motivirano upravo, kar je v interesu vseh delničarjev, tako obstoječih, ki bodo malu bogatejši za 142 milijonov dividend, kot bodočih", razlaga Karpe, in dodaja, da so trenutni lastniki seznanjeni oziroma se strinjajo z dvigom plač. Ali je to res, bo znano že konec meseca, ko se bo nadzorni svet prvič sestal v novi sestavi. Ta bo zelo mednarodno obarvana, saj so bili danes vanj imenovani trije tujci in Slovenec, ki dela v Londonu. Karpe komentira: "Seveda, vsi smo zamenljivi, tako da puščam vse odprto."
Prav vse pa je še odprto tudi v naši tožbi Hrvaške zaradi 25 let nepravičnega sojenja v primerih nekdanje Ljubljanskega banke, kar je močno občutila tudi NLB. Naslednja zelo pomembna etapa bo že v sredo, ko bosta obe državi svoja stališča predstavili pred velikim, kar 17-članskim senatom sodišča za človekove pravice v Strasbourgu.
KOMENTARJI (99)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.