Zamere med slovenskimi pivovarji so stare in glavna akterja sta od nekdaj dva -Pivovarna Union in Pivovarna Laško. Pred dobrimi 70 leti je ljubljanska pivovarna sovražno kupila Laščane. Takratni nemški lastnik Uniona je po nakupu tovarno v Laškem zaprl, opremo pa prodal v Črno Goro in Ljubljančani so prišli do monopola.

Takrat so še podpisali določbo, da na istem mestu 50 let ne sme stati pivovarna. Slovenski gostinci so se zato odločili, da bodo za svoj denar pivovarno oživeli. In tako je nekaj sto metrov proč začela nastajati današnja Pivovarna Laško. V svoji zgodovini je imela še dva večja padca, saj so jo med drugo svetovno vojno zbombardirali in po vojni je padla v krizo. Potem pa so posli začeli cveteti in danes, dobrih 50 let pozneje, je Pivovarna Laško največji proizvajalec piva na slovenskem.
Po besedah namestnika direktorja Pivovarne Laško Boškota Šrota v pivovarni še vedno trdno stojijo za vizijo postati pomembnejše regijsko podjetje na področju pijač. V imperij Laščanov spada tudi Radenska, proizvajalec sokov Vital in Jadranska pivovara v Splitu.

Od letos so tudi lastniki četrtine delnic časopisa Delo, čeprav ni znanao, zakaj natančno so se odločili za nakup. Kupovali so spet potiho in Agencija za trg vrednostnih papirjev sumi, da so s pomočjo prijateljskih oseb nezakonito povečevali svoje deleže. Prijavili so jih sodniku za prekrške, kar je največ, kar lahko storijo.
Kot kaže, bo Pivovarni Laško uspelo postati večinski lastnik Pivovarne Union, ker je direktor urada za varstvo konkurence Andrej Plahutnik v svoji odločbi to dovolil, a pod določenimi pogoji. Do teh pa so v pivovarni Union zelo kritični. "Če bi šli natančno pogledat pogoje, ki jih je postavil urad, bi videli, da so taki kot so jih predlagali Laščani," je prepričan predsednik uprave Uniona Marjan V. Mir, ki zatrjuje, da gre za sovražni prevzem: "so proti razvoju Uniona, so proti razvoju Fructala, želijo, da je Union majhen in ostane majhen ter da se laška pivovarna razvija hitreje in bolje kot naša."
V pivovarsko vojno je bila vpletena tudi domača politika, čeprav to vsi zanikajo. Vladajoči naj bi podpirali Belgijce, vendar naj bi nekateri direktorji velikih slovenskih podjetij, ki niso iz Ljubljane, Laščanom nalašč pomagali in po visoki ceni kupili delnice Uniona.

Gonilna sila Laščanov sta trmasta direktor Tone Turnšek in njegov namestnik Boško Šrot. Zato bo moral biti tisti, ki se bo lotil prevzemanja njunega holdinga pijač, še bolj trmast in vztrajen. Laščani so se namreč pred morebitnim prevzemom dobro zaščitili, česar ljubljanski pivovarji niso storili. Med lastninjenjem so namreč kot eno redkih slovenskih podjetij pravi čas poskrbelo za to, da je državnega deleža v podjetju čim manj in da imajo delavci velik lastniški delež.