Po mnenju Laščanov je začasna odredba okrožnega sodišča nezakonita, prepoved razpolaganja z 12,15-odstotnim deležem v Unionu pa naj bi družbi povzročala tudi znatno premoženjsko škodo v višini več kot 4,7 milijarde tolarjev, kolikor je Pivovarna Laško plačala SOD za omenjeni delež v Unionu.
Kdaj bo višje sodišče odločilo o pritožbi Laščanov, je težko napovedati, saj ni vezano na nikakršen zakonski rok. Vendar pa je glede na naravo zadeve, ki jo zakon opredeljuje kot prednostno, odločitev sodišča pričakovati v mesecu dni.
Ponudba za Unionove delnice še danes
Danes ob polnoči pa se izteče javna ponudba za odkup vseh delnic Pivovarne Union belgijske družbe Interbrew. Belgijci, ki za Unionovo delnico ponujajo 90.000 tolarjev, imajo trenutno v lasti 38,4 odstotka delnic ljubljanske pivovarne. Koliko delnic bo Interbrewu uspelo kupiti do izteka javne ponudbe, bo znano najkasneje prihodnji torek. Takrat se namreč izteče tridnevni rok, v katerem mora prevzemnik po zakonu o prevzemih objaviti, koliko delničarjev je sprejelo ponudbo za odkup ter ali je ta uspela. Dlje časa pa bo na odločitev čakala Pivovarna Laško, ki bo danes na višje sodišče vložila pritožbo zoper začasno odredbo okrožnega sodišča, s katero ji je bilo konec lanskega leta med drugim prepovedano nadaljnje kupovanje Unionovih delnic.
Kot je znano, je Interbrew v prvi javni ponudbi za odkup vseh Unionovih delnic, ki jo je objavil 28. novembra lani, za delnico druge največje slovenske pivovarne ponudil 73.000 tolarjev, kasneje pa je svojo ponudbo zvišal kar trikrat. Nazadnje v začetku januarja, ko je po ceni 90.000 tolarjev za delnico od Kapitalske družbe odkupil njen približno 10,4-odstotni delež v Pivovarni Union.
Interbrew v javni ponudbi ni navedel praga uspešnosti ponudbe, saj je napovedal, da se bo v primeru, da mu ne bo uspelo pridobiti večine delnic, zadovoljil tudi z manjšinskim deležem v Pivovarni Union. Interes Belgijcev je, da ostanejo v Unionu, saj imajo z ljubljansko družbo od lanskega oktobra sklenjeno strateško poslovno partnerstvo, od katerega si precej obetajo.
Poznavalci menijo, da Interbrew ni preveč uspešen pri pridobivanju delnic Uniona, saj je mariborska borznoposredniška družba Cogito, ki naj bi bila blizu Laščanom, v minulih dneh po ceni, ki je za nekaj deset tolarjev višja od ponudbe Interbrewa, na borzi od malih delničarjev pokupila večino Unionovih delnic. V sredo se je cena Unionove delnice na Ljubljanski borzi povzela celo na na 91.000 tolarjev, edini kupec pa je znova bil Cogito.