
_>Grasso je v odstopni izjavi dejal, da je odločitev sprejel težko, vendar misli, da je tudi v interesu borze. Pred dnevi je bil bolj oster do kritikov in je govoril, da ga napadajo iz nevoščljivosti, ker mu ne privoščijo uspeha. Namignil je na zaroto "nasledstvenih" bogatašev, ki naj bi jih motilo dejstvo, da nekdo, ki se je na vrh prebil sam s svojim delom in celo brez fakultetne diplome, lahko zasluži toliko denarja kot oni.
Grasso se je v začetku septembra celo odpovedal 48 milijonom dolarjev, ki bi jih moral dobiti po pogodbi. Ne glede na vse pa bo Grasso, ki je postal slaven po 11. septembru 2001, ko je v šestih dneh ponovno zagnal Wall Street, odšel kot pravi bogataš - čaka ga 10 milijonov dolarjev odpravnine ter dosmrtno zdravstveno zavarovanje zanj in njegovo soprogo.
Grassov odstop so v sredo zahtevali predsedniki štirih največjih pokojninskih skladov v ZDA. Eden med njimi, newyorški državni nadzornik Alan Hevesi je dejal, da nekdo, ki regulira tiste, ki mu plačajo 200 milijonov dolarjev, pač vzbuja vtis konflikta interesov.
Bodo kritike spet vzpodbudile reformo?
Grassove finančne nagrade so med drugim vzpodbudile pozive v kongresu po ločitvi funkcij Newyorške borze na regulativni in poslovni del. Dober vzor za Newyorško borzo naj bi bila "mlajša sestra", borza Nasdaq, ki ima poslovno in nadzorno funkcijo ločeno.
Ameriška zvezna komisija za vrednostne papirje in borzo (SEC) je v sredo sporočila, da bo sprejela ukrepe, ki bodo povrnili zaupanje javnosti v Newyorško borzo. Predsednik SEC William Donaldson, ki ga je Grasso pred osmimi leti nasledil na položaju predsednika Newyorške borze, je bil v času škandala sicer bolj zadržan. Na zaslišanju pred odborom za finance v predstavniškem domu kongresa je dejal, da Grassova plača vzbuja resne skrbi in pomisleke, vendar pa se ni pridružil pozivom k odstopu. Kritiki se sprašujejo, koliko denarja so morali pobrati Grassovi predhodniki, katerih plač niso nikoli objavili.