
Na seji se bodo posvetili tudi trenutni finančni situaciji v koncernu, saj mora Fiat v skladu z dogovorom z bankami upnicami do konca leta svoj 5,8 milijarde evrov visok dolg zmanjšati na tri milijarde evrov.
Sicer pa so strokovnjaki Fiatovega predsednika Fresca že več mesecev krivili za krizo v podjetju in tudi italijanski premier Silvio Berlusconi je pred dnevi krivdo za trenutno stanje v italijanskem koncernu pripisal nesposobnosti vodstva družbe.
Sedanji Fiatov predsednik Paolo Fresco je v koncernu zaposlen od leta 1996, junija 1998 pa je bil izvoljen za njegovega predsednika. Leta 2000 je sklenil dogovor z ameriškim velikanom General Motors, s katerim je slednji pridobil 20-odstotni delež v Fiatu, do leta 2004 pa naj bi, tako upajo v torinskem koncernu, postal lastnik še preostalih 80 odstotkov. Predsednik uprave Gabriele Galateri pa je šele letošnjega junija nasledil Paola Cantarello.
Kot je znano, je zadolženi italijanski velikan, potem ko se je italijanska vlada minuli četrtek strinjala z načrtom prestrukturiranja koncerna, v ponedeljek odpustil prvih 5600 od napovedanih 8100 zaposlenih.