V papirnicah so obrazce po ceni 57 tolarjev začeli prodajati že sredi januarja. Ustrezno spremembo pravilnika o obrazcih za odmero nekaterih davkov, ki omogoča vložitev napovedi za odmero dohodnine tudi na obrazcu, objavljenem na spletni strani DURS, pa je v zadnji številki Uradnega lista objavil finančni minister.
Spletni obrazec sicer ne omogoča elektronske oddaje napovedi dohodnine, temveč le njegovo elektronsko izpolnjevanje. Njegova oblika je enaka tiskanemu obrazcu. Zavezanci si lahko natisnejo prazen obrazec in podatke vnesejo ročno, lahko pa ga najprej izpolnijo, začasno shranijo na lokalni disk in natisnejo. V tem primeru se morajo le še podpisati na zadnji list, zatem pa vse štiri liste obrazca speti in jih na ustaljen način vložiti na svoji davčni izpostavi.
Spletni obrazec za napoved dohodnine omogoča tudi izračun dohodnine, vendar pa je ta zgolj informativen, opozarjajo na DURS. Vsi podatki med brskalnikom zavezanca in spletnim strežnikom se prenašajo po varovanem HTTPS protokolu. Kot zagotavljajo na DURS, se na strežniku dobljeni podatki zaradi varovanja zasebnosti nikoli ne shranjujejo v nobene arhive. Zavezancem, ki računalniku kljub temu ne zaupajo vpisa svojih osebnih podatkov, pa svetujejo, da lahko še vedno uporabijo spletni obrazec za vpis številskih podatkov in za informativen izračun dohodnine, osebne podatke pa kasneje ročno dopišejo na stiskane strani spletnega obrazca.
Na davčnih izpostavah običajno prejmejo po približno 1,1 milijona napovedi za obračun dohodnine na leto. Na DURS načrtujejo tudi postavitev sistema za elektronsko davčno poslovanje, ki bi omogočal elektronsko oddajo napovedi za odmero dohodnine, vendar so morali javni razpis že trikrat ponoviti.