V prvem četrtletju se je BDP območja z evrom na četrtletni ravni znižal za 0,3 odstotka, BDP Unije pa za 0,1 odstotka.
V drugem četrtletju glede na enako obdobje lani je BDP območja z evrom po sezonsko prilagojenih podatkih porasel za 13,7 odstotka, v EU pa za 13,2 odstotka. V prvem četrtletju BDP tako v območju z evrom kot v EU v medletni primerjavi padel za 1,3 odstotka.
Med članicami, za katere so bili na voljo podatki, je imela najvišjo rast Portugalska (4,2 odstotka), sledili sta Avstrija (+4,3 odstotka) in Latvija (+3,7 odstotka). Najnižjo rast sta beležili Litva (+0,4 odstotka) in Češka (+0,6 odstotka).
Nemško gospodarstvo, največje v Evropi, se je na četrtletni ravni okrepilo za 1,5 odstotka. Drugo največje, francosko, je beležilo 0,9-odstotno rast, tretje največje, italijansko, pa 2,7-odstotno rast.
V medletni primerjavi, glede na drugo četrtletje lani, je imela najvišjo rast Španija (+19,8 odstotka), sledili sta Francija (+18,7 odstotka) in Italija (+17,3 odstotka). Najnižjo rast sta imeli Češka (+7,8 odstotka) in Litva (+8,6 odstotka). Nemški BDP se je glede na drugo lansko četrtletje povečal za 9,2 odstotka.
Podatki za Slovenijo bodo znani konec avgusta.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.