Družba Merit, ki se ukvarja z uvozom medicinskih pripomočkov, je štiri parcele kupila že na decembrski dražbi in že gradi štiri nadstandardne vile. Piranska občina je sredstva, dobljena na današnji dražbi, že predvidela v občinskem proračunu za investicije. Eno od štirih parcel je komisija z današnje dražbe umaknila, občina pa jo bo znova prodajala na septembrski dražbi, ko bodo ponudili parcele v lucijski obrtni coni in v Fiesi.
"Portorož je slovenski biser, zato smo ponosni in veseli, da smo lahko prispevali k nadaljnjemu dvigu njegove kakovosti", je po dražbi povedal lastnik družbe Merit Borut Krajnc. V družbi so se za nakup parcel na Bernardinu odločili skladno z dolgoročno strategijo, saj zdaj, ko je Slovenija članica Evropske unije in lahko tuje družbe medicinske pripomočke prodajajo neposredno bolnišnicam, ne vedo, kaj bo z njihovo osnovno dejavnostjo. Za tri zazidalne parcele, ki ležijo v neposredni bližini na decembrski dražbi kupljenih zemljišč, so plačali 179,6 milijona tolarjev, saj ima po Krajnčevih besedah omenjena lokacija svojo ceno.
Najdražja je bila 1359 kvadratnih metrov velika parcela, za katero so plačali izklicno ceno 78,8 milijona tolarjev, ostali dve, veliki 700 in 792 kvadratnih metrov, pa so kupili za 40,6 in 60,2 milijona tolarjev. Za slednjo se je neuspešno potegovala še ena licitantka. Na zemljiščih, ki imajo pogled na portoroški zaliv, Sečoveljske soline in Savudrijo, je dovoljena gradnja stanovanjskih objektov, velikih do 400 kvadratnih metrov oz. tretjine parcel. Družba bo na zemljiščih gradila podobne nadstandardne vile, zanima pa se tudi za druge "mondene" parcele v piranski občini. Neprodana je ostala le 678 kvadratnih metrov velika parcela z izklicno ceno 39,3 milijona tolarjev.
Na občini so izkupičkom današnje dražbe zadovoljni, saj so bile tudi izklicne cene višje kot na zadnji dražbi. Povprečna cena kvadratnega metra prodanega zemljišča je z 58.000 tolarjev na zadnji dražbi poskočila na slabih 64.000 tolarjev, poleg tega pa bo moral kupec parcel občini plačati še 20-odstotni davek na dodano vrednost in od 12 do 15 milijonov tolarjev komunalnega prispevka.