Potem ko je odločitev odškodninske družbe dala prednost Laščanom, je deset odstotkov, kupljenih od Kapitalske družbe, Interbrew spet vrnilo v enakopraven boj za prevzem Pivovarne Union. Trenutno imajo v lasti 38 odstotkov pivovarne, 12 odstotkov pa je še v rokah malih delničarjev. 24 odstotkov pripada Laščanom, 26 pa družbam, ki naj bi bile z njimi povezane. Mednje sodijo predvsem Gorenje, katerega direktor je bil nekdaj zaposlen v Pivovarni Laško, Infond Zlat, katerega večje število delnic so Laščani pred kratkim kupili, in borzna hiša Cogito. Tako Laško trenutno že obvladuje polovico Pivovarne Union.
Podpredsednik za razvoj v Interbrewu Gauthier De Boiley pravi, da so Laščani resnično dokazali, da so kreativni in po njegovih besedah bi raje videli, da bi to uporabljali pri prodaji dobrega piva. Po Boileyevih besedah Pivovarni Laško pravna situacija preprečuje, da bi kupovali nove delnice, ne da bi objavili javno ponudbo.
Tu pa v igro vstopi sodišče in slovenska nekoliko nedorečena zakonodaja. Nekateri pravniki so mnenja, da bi bilo treba za delnice, ki jih imajo v lasti z Laškim neuradno povezane družbe, šteti kot da so tudi uradno v rokah Pivovarne Laško. V tem primeru pa so Laščani v nasprotju tako z zakonom o prevzemih, saj so prekoračil četrtinski delež brez objave javne ponudbe, kot tudi s protimonopolno zakonodajo, saj tega niso priglasili pri Uradu za varstvo konkurence. In na to karto stavijo Belgijci.
Predstavnik za stike z javnostjo pri Interbrewu Corneel Maes pravi, da bo Interbrew še naprej odločno sledil pravnim potem v treh vprašanjih; prodaji delnic SOD, svoji tožbi in protimonopolni tožbi.
Če so Laščani dejansko kršili zakon, lahko Interbrew kot manjšinski delničar zahteva, da se sporne delnice razglasijo za neglasovalne. In že če jim to uspe le pri dvanajstih odstotkih delnic, ki jih je sodišče že blokiralo, bo slika popolnoma drugačna. Interbrew bi tedaj, ob predpostavki da uspe kupiti delnice malih delničarjev, postal večinski lastnik Uniona. Tako bo odločitev sodišča, ki bo jutri odločalo o pritožbi Laškega na blokado delnic še pomembnejša kot se zdi, saj bo na nek način napovedala končno odločitev. Poleg tega pa Interbrew računa tudi na to, da bo s svojo ponudbo premamil še koga iz nasprotnega tabora.
De Boiley meni, da so ti delničarji nekako povezani z Laškim, toda tudi ta podjetja imajo svoje delničarje. Zanje bo po njegovih besedah zelo pomembno vprašanje, ali nameravajo delnice obdržati ali prodati po zelo ugodni ceni, ki se ponuja. Sicer pa v Interbrewju nad današnjo zmago ne skrivajo zadovoljstva.
Tudi vodstvo Pivovarne Union še vedno trdno podpira združevanje z Belgijci. Direktor Pivovarne Union Mitja Lavrič pravi, da se je vojna pričela 12. julija lani. Ko je Pivovarna Laško tajno kupila 24,9 odstotka delnic, se je po njegovih besedah v Sloveniji odprl proces, ki je zanetil ogenj, da so se začeli zanimati za družbo, ki naj bi bila na prodaj, tudi druga podjetja in multinacionalke. Lavrič pravi, da so v Unionu analizirali in pregledali vse ponudbe morebitnih strateških partnerjev in ugotovili, da je daleč najboljša strateška ponudba multinacionalke Interbrew.
Ali se bodo torej uresničile želje Belgijcev in uprave ljubljanske pivovarne, ali pa želje Laščanov in tistih, ki upajo, da Pivovarna Union ostane slovenska, ni moč napovedovati. Izpolnile pa so se želje delničarjev, ki so že ob začetku postopka za prevzem tiho upali, da bodo delnice dosegle magično mejo devetdesetih tisočakov.