Ker se je SKB le pridružila zahtevi, to pomeni, da ne bodo začeli teči novi roki za morebitno uvedbo stečajnega postopka, piše Dnevnik. Dodaja, da je bil po vsej verjetnosti eden od glavnih razlogov, da so v SKB, ki jo vodi Cvetka Selšek, sprejeli to odločitev, to, da so banke upnice, ki nimajo sklenjenih zavarovanj za posojila, v podrejenem položaju v primerjavi z bankami, ki imajo sklenjene repo pogodbe.
Po pisanju Financ je z mečkanjem pri sanaciji Istrabenza nezadovoljnih vse več bančnih upnikov Istrabenza, po neuradnih informacijah pa menda o stečaju intenzivneje že razmišljajo v več avstrijskih bankah, ki imajo slaba zavarovanja posojil ali pa jih sploh nimajo. Skupina Istrabenz je bankam dolžna še okoli 800 milijonov evrov, od tega holdingu okoli 370 milijonov evrov.
'Bančni konzorcij težave le odlaga'
Selškovi naj bi po informacijah časnika prekipelo tako zaradi neodločnega bančnega konzorcija, ki težave s sestanka v sestanek samo odlaga, kot tudi zaradi uprave Istrabenza, ki daje precej drugačne predloge sanacije kot AT Kearney, svetovalec bankirjev pri sanaciji holdinške skupine.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.