Gospodarstvo

'Nočem biti nadzornik, kjer se ne razčiščuje dvomov'

Ljubljana, 19. 01. 2009 10.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Andrej Bratož je odstopno izjavo v Petrolu podal, ker ne želi biti član nadzornega sveta, kjer nadzornikom ni do izredne revizije, s katero bi razjasnili dvome o poslovanju Petrola.

Član nadzornega sveta Petrola Andrej Bratož, ki je na seji 14. januarja podal odstopno izjavo, je pojasnil, da ne želi biti član nadzornega sveta, kjer večini nadzornikov ni do izredne revizije, s pomočjo katere bi razkrili dejstva, ki so odločilna za razjasnitev dvomov o poslovanju družbe Petrol. Bratož je poleg tega v sporočilu za javnost kot razlog za svoj odstop izpostavil, da ne želi biti nadzornik v družbi, kjer postopki niso dovolj transparentni.

Nočem biti nadzornik v družbi, kjer postopki niso dovolj transparentni, svoj odstop pojasnjuje Andrej Bratož.
Nočem biti nadzornik v družbi, kjer postopki niso dovolj transparentni, svoj odstop pojasnjuje Andrej Bratož. FOTO: Dare Čekeliš

Kot pojasnjuje, je po nekaj urni razpravi, ki je bila namenjena osrednjima točkama seje – informaciji predsednika uprave o aktivnostih za zavarovanje naložbe v Istrabenzu ter vprašanjem članov nadzornega sveta upravi, vezana na poročilo o investicijah in poslovanju v JV Evropi –, v okviru točke "razno" predlagal in skušal pojasniti svojo zahtevo za uvedbo postopka izredne zunanje revizije za pregled postopkov naložb oziroma investicij v državah JV Evrope ter uvedbo izredne zunanje revizije, ki bi preučila postopke in smotrnost vstopa Petrola v lastniško strukturo Istrabenza.

"To sem predlagal, saj v okviru obravnavanja te tematike pod to točko dnevnega reda nisem (nismo) dobil jasnega in transparentnega odgovora(ov) o investicijah na Balkanu, predvsem kar zadeva njihovo izjemno različno cenovno intenzivnost," je zapisal. Ker je bila večina nadzornikov razen predsednika in še enega člana, navaja Bratož, proti obema predlogoma in tudi nezainteresirana za glasovanje – trije nadzorniki naj bi po besedah Bratoža zapustili sejo –, je predsedniku nadzornega sveta takoj zatem izročil svojo nepreklicno izjavo o odstopu z mesta člana nadzornega sveta.

Predsednik nadzornega sveta Viktor Baraga je po seji 14. januarja pojasnil, da bo z Bratoževim odstopom ostale člane nadzornega sveta seznanil na prihodnji seji. Bratož je, kot je tedaj izjavil Baraga, želel priti zadevi do dna in menil, da bi bilo najboljše, da o teh informacijah odloči neodvisna zunanja revizijska komisija. Sam bi podprl Bratožev predlog o zunanji komisiji, če bi o njem glasovali, je še dejal.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

tinie100@email.si
21. 01. 2009 14.04
Kaj je možno da se je enkrat našel en pošten član nekega nadzornega sveta podjetja ki je delno še v celo v državni lasti? Ali pa je v ozadju že kak nov kandidat (morda celo več njih) za predsednika nadzornega sveta, ki le čaka na priliko da bo lahko staremu podvalil kakšno gnilo jajce, a ga je le ta spregledal?
Uporabnik113189
19. 01. 2009 12.57
Mora biti v ozadju precej težav, ki so končno sodu izbile dno. Odstop nadzornika pove veliko in meče veliko senco dvoma na poslovnje družbe. Vse kaže da je nekdo pometel pod preprogo preveč ali pa je preproga prekratka..
punca08
19. 01. 2009 11.29
Ja no, po moje bi bilo tudi pošteno, da zadevo razišče neodvisna revizija - kva pa je to kej takga. Naj povedo, kje so luknje kjer odteka denar. Petrol je itak cela mafija zgleda